SİYASET

Abdulkadir Selvi : İstanbul ve Ankara seçim kulisleri

Tarih
03 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Abdulkadir Selvi

SEÇİM iklimine girildi.

Belediye başkanlığına aday olmak isteyenler şimdiden çalışmalara başladı. Yerel seçimlerde gözler İstanbul ve Ankara’nın üzerinde olacak. Ama bu İzmir’in, Adana’nın, Antalya’nın, Balıkesir’in önemsiz olduğu anlamına gelmesin. Partiler, ‘bir oy bir oydur’ ilkesiyle hareket ediyor. Ayrıca, yerel seçimler Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin fikir vermesi açısından önemli olacak. CHP’de önemli oranda milletvekilinin belediye başkan adayı olmak istediği söyleniyor. AK Parti’de ise Başbakan Binali Yıldırım’la birlikte bazı bakanların büyükşehir belediye başkan adayı olacağı konuşuluyor.

1 Nisan referandumunda İstanbul ve Ankara’da hayır oylarının çıkması muhalefeti umutlandırdı. Özellikle İstanbul’da hiçbir partinin işi kolay değil ama referandumla yerel seçimleri birbirine karıştırmamak lazım.

İSTANBUL YARIŞI

İstanbul’la ilgili kamuoyu araştırmaları başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “İstanbul adayınızı belirlediniz mi”diye sormuştum, “Bir değil birden fazla adayımız var çalışıyoruz”karşılığını vermişti. CHP’de İstanbul için Gürsel TekinAkif HamzaçebiEngin AltayEkrem İmamoğluisimleri konuşuluyor. Cumhurbaşkanı adayları arasında ismi geçmesine rağmen İlhan Kesici’nin de İstanbul’da karşılığı olduğu görülüyor. İstanbul’da ilçeler de çok önemli. AK Parti, ilçeler için ince eleyip sık dokuyor desem yeridir. Başarılı belediye başkanları ile yola devam edilecek.

Bu arada Şişli için Mustafa Sarıgül, kolları sıvayıp şimdiden çalışmalara başlamış. 700 kişilik bir ekip oluşturmuş. Kendisi her gün vatandaşın kapısını bizzat çalıp desteğini istiyor. Şişli’nin demografik yapısına göre Sivas, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Tokat, Kastamonu, Trabzon, Samsun, Siirt, Van ve Ardahanlılar üzerine ayrı bir çalışma yapıyor.

yazının devamını okumak için tıklayınız

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;