SİYASET

Abdulkadir Selvi : Erdoğan erken seçim kararını nasıl aldı?

Tarih
19 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Abdulkadir Selvi

ERKEN seçim kararının alındığı Erdoğan-Bahçeli görüşmesinden bir anı paylaşmak istiyorum.

Saat 13.30’daki görüşmeye Bahçeli tam zamanında geliyor. Cumhurbaşkanı ayakta misafirini bekliyor. Hoş geldiniz dedikten sonra, sıcak bir şekilde elini sıkıyor, ”Buyurun” diyerek hemen yanındaki koltuğu gösteriyor.

Erdoğan-Bahçeli görüşmesinin 2 bölümden oluştuğunu söylemek mümkün. Görüşmenin başında Bahçeli erken seçimle ilgili gerekçelerini sıralıyor. Cumhur ittifakına zarar vermeye yönelik tertiplerden söz ediyor. Cumhurbaşkanı gerekçeleri haklı buluyor. O nedenle görüşmenin başında erken seçim kararı alınıyor, ikinci bölümde ise seçim tarihi konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan her defasında seçimlerin zamanında yapılmasını istiyordu. “Seçim meçim yok” diyerek erken seçime karşı çıkıyordu. Peki ne oldu da 3 ay içinde seçimlere gidilmesi kararı alındı?


ÜÇ TARİH BELİRLENDİ
Bahçeli’nin erken seçim kararını açıklamasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti kurmaylarıyla bir araya gelmişti. Toplantıda Erdoğan, ”Biz erken seçim istemiyoruz. Ama Devlet Bey’in gerekçelerini dinlememiz lazım. Sağ olsunlar yeni sistemi onların desteği sayesinde getirdik. İttifaka zarar verecek hiçbir şeye izin vermeyiz” diyor. 

yazının devamını okumak için tıklayınız

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;