SİYASET

Abdulkadir Selvi : Erdoğan, erken seçim diyecek mi?

Tarih
18 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Abdulkadir Selvi

SİYASETTE yine bir Bahçeli klasiği yaşandı. Seçimlere 1 yıl 7 ay gibi bir süre varken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli erken seçim çağrısında bulundu.

Bahçeli, 26 Ağustos 2018 tarihinde sandık başına gidilmesini önerdi. MHP Lideri sadece erken seçim çağrısı yapmadı. Üstüne üstlük, ”Türkiye’nin seçim için 3 Kasım 2019’u beklemesi mümkün değildir” dedi.

Türkiye 3 Kasım 2002 seçimlerine de Bahçeli’nin Bursa Kocayayla’da yaptığı açıklama üzerine gitmişti. O zaman koalisyon ortakları olan Başbakan Ecevit ve Mesut Yılmaz’ın bundan haberi yoktu. Ağır ekonomik ve siyasi bunalım altında gidilen 3 Kasım seçimleri koalisyon ortaklarının Meclis dışında kalmasına yol açmıştı. Usta bir siyaset satranççısı olduğu için Bahçeli’nin açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Bahçeli, MHP grubunda konuşmasını sürdürürken AK Parti kulisindeydim. Bir kriz havası yoktu ama ilk anda bir şaşkınlık vardı. İlk olarak Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ konuştu, ”Yetkili kurullarda değerlendirilir”dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, ”İlgili kurullarda değerlendirilir”diye konuştu. Ama asıl önemli olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavrıydı. Erdoğan’a, Meclis’e adım attığı anda, “Bir açıklama yapacak mısınız?” diye sorduk, ”Şu anda düşünmüyorum”karşılığını verdi, “Yarın görüşmemiz var” demekle yetindi. Fazla bir renk vermedi ama erken seçime sıcak bakan bir ifade tarzı değildi. Erdoğan grup toplantısına girdi, biz de basın bölümünden izlemeye başladık. AK Parti milletvekilleri ‘sükûnetle’ dinliyorlardı. Cumhurbaşkanı konuşmasının iki yerinde 3 Kasım 2019 seçimlerini kayda geçirdi. AK Parti grubu devam ederken Adalet Bakanı Abdulhamit GülBahçeli ile görüştü. Anayasa değişikliği sürecinde de iki lider arasındaki, ‘emin’ isimdi. Adalet Bakanı kısa bir süre sonra yine hızlı adımlarla geri döndü

yazının devamı için tıklayınız 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  18 Nisan 2018 23:25
  0 0
  aşağıdaki fıkraya uyuy0r.sayın bahçeli 26 agust0s deyince bizim medya leşkerleri,y0k canım yetişmez ekim s0nu,kasım başı 0lur. tayyip bey bunu ayarlar falan diye bir gece ve ertesi gun öğlen 15.30 a kadar bu k0nuşuldu. s0nunda tayyip bey haziran deyince herkez muhtarın talebinin karşılığını hatırlamıştır sanırım.hayırlı 0lsun.allah bu ulkeyi sayın tayyip bey ve sayın bahçeli ve ulkuculer sayesinde k0ruyacaktır.geçen hafta SULEYMAN ÖZMEN VE MUSTAFA BİLGİNIN MEZARLARINI ZİYARET ETTİM.
 • hursit dilaver

  18 Nisan 2018 23:16
  0 0
  hikayeyi bilirsiniz imam köye tayin 0lmuş.bakmış namaz kılan falan y0k.zar z0r 3 vakti kıldırayım bari demiş.ve cemaat gunde 3 vakit kılarlarmış.ama gene z0rmuş tabi.neyse şikayetlerle imamı göndermişler ve yeni imam gelmiş.muhtarı göndermişler aman şu 3 vakti bir veya ikiye indir h0ca deyince,ne ikisi be 5 vakit 0lacak demiş.muhtar geri dönup kahvede aman ne yaptın indirdi mi demelerine NAH İNDİRDİ, BİNDİRDİ BİNDİRDİ deyvermiş.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;