GÜNCEL

Abdulkadir Selvi : Afrin’den Kandil’e ‘Amerika bizi sattı’ mesajı

Tarih
15 Mart 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Abdulkadir Selvi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin düştü deyince hepimiz heyecanlandık. Az sonra Cumhurbaşkanı’nın Afrin’in kuşatılmasını kastettiği ve kısa süre içerisinde düşmesinin beklendiği söylendi.

Erdoğan’ın açıklamasından birkaç saat sonra, Afrin’in kuşatıldığı haberi geldi. Akşam saatlerinde konuştuğum yetkililer, “Afrin kuşatması tamamlandı. Şimdi operasyon için tahkimat yapılıyor” bilgisini paylaştılar.

Afrin, kuzeyden, batıdan ve doğudan kuşatıldı. Dünden itibaren Afrin’e doğudan, batıdan ve kuzeyden giriş ve çıkış yolları tamamen TSK’nın kontrolüne geçti. Bir tek Rejim’in hâkim olduğu, Rusların askeri üssünün bulunduğu Tel Rıfat bölgesi hariç. Zaten Rusya’nın talebi üzerine hava operasyonlarında Tel Rıfat bölgesine yoğunlaşılmamıştı. Türkiye, Tel Rıfat bölgesinin sivillerin tahliyesi için kullanılması çabasında. Ancak sahadan gelen bilgiler Rejim’in dışarıdan, YPG’nin ise içeriden çıkış yollarını kapattığı yönünde. Sivillerin tahliyesi yönünde çabalar yoğunlaşmış durumda. Arka kapı diplomasisi sürüyor. Zaten Afrin’in çevresinin kuşatılması ve şehir merkezinin çerçeveye alınmasıyla birlikte Afrin’in nüfusunun yüzde 40 oranında arttığı söyleniyor. Afrin şişti. Aynı şekilde operasyon öncesi Afrin’i terk etmek için şehir merkezinde kalabalık konvoylar oluşturuluyor. Fırat Kalkanı operasyonunda da olduğu gibi Türkiye, sivil zayiatı olmadan Afrin’i terörden temizlemeyi amaçlıyor. Sivil halkın Afrin’i terk etmesi için Arapça ve Kürtçe olarak cep telefonu mesajları gönderiliyor, havadan broşürler atılıyor. Bu mesajlarda, “Afrin, Afrinlilerindir” deniliyor. Afrin’in, teröristlerden temizlendikten sonra Afrinliler tarafından yönetileceği vurgulanıyor.

yazının devamını okumak için tıklayınız

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Sedat

    16 Mart 2018 12:20
    1 5
    Ortadoğunun en cahil milleti , önce ağaya güvenir bir meslek edinmez sonra ağa kavattır der devlete güvenir yine birşey öğrenmez daha sonra devlet kalleş der fakat en kalleş millete güvenir ekmeğini yediği suyunu içtiği ülkekesinin insanlarını öldürür çocuklarını bombalar. 5 bin tır 2 bin ucak dolusu silah yardımı alır sonra işin ciddiyetini anlayınca bu defa Çok Çok güvendiği Amerika kalleştir beni sattı der. Yani her iki kalleş milletin hali ve sonu böyle olur.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;