YAŞAM

Yasin Börü'nün annesi: Demirtaş yargılansın

Tarih
07 Ekim 2016
İzlenme
Kişi

Diyarbakır'da 6-7 Ekim 2014'te, Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine et dağıtırken arkadaşları Hasan Gökguz, Hüseyin Dakak ve Riyat Güneş ile vahşice katledilen Yasin Börü'nün anne ve babası, 2 yıl önce kaybettikleri evlatlarının acısını ilk günkü gibi yaşıyor.

KURBAN ETİ DAĞITMAK İÇİN ÇIKTILAR, ŞEHİT OLDULAR

Anne Hatice Börü, 6-7 Ekim'de sakallı ve örtülü herkesin hedef alındığını belirterek, "Biz o canavarları desteklemedik, onları beslemedik. Onların davası Kürtlük davası değildi. Yasin ve arkadaşları Müslümandı ve İslamın gereği olan kurban etini dağıtmak üzere yola çıktılar, şehit oldular." dedi.

Yasin Börü'nün annesi: Demirtaş yargılansın

YASİN BÖRÜ DOKTOR OLMAK İSTİYORDU

 

"Yasin çalışıyordu. Geleceği parlaktı, önce doktor olmak istiyordu, daha sonra fikrini değiştirdi bilgisayar mühendisi olmak istediğini söyledi. Eğer yaşasaydı belki o da istediği üniversiteyi kazanmış olacaktı." ifadelerini kullanan Börü, şöyle konuştu: "O gitti diye biz onu unutmadık. Oğlumun hayalini evimde yaşatıyorum. Geride kalan iki çocuğuma sürekli Yasin'i anlatıyorum. Kitaplarını gösteriyorum 'bakın bu Yasin ağabeyinizindir' diyorum. Yemek yaptığımda, 'bunu severdi', 'bunu sevmiyordu' diyorum. Sanki bir yere gitmiş tekrar dönecek gibi içimizde yaşatmaya çalışıyorum."

 

Yasin Börü'nün annesi: Demirtaş yargılansın

SELAHATTİN DEMİRTAŞ YARGILANMALI

Yasin Börü davasında sanık avukatlarının FETÖ'yü gerekçe göstererek davayı kendi lehlerine çevirmeye çalıştıklarını ileri süren Börü, "Sokağa çağıran HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tı. Bu vahşeti yapan PKK yandaşlarıydı. Demirtaş'ın ve diğerlerinin de yargılanmasını istiyorum." dedi.

200 YIL GEÇSE DE UNUTULMAYACAK

Baba Fikri Börü ise 6-7 Ekim'de yaşananların sık sık gündeme gelmesi gerektiğini belirterek, oğlunun yokluğuna halen alışamadığını söyledi. Börü, 6-7 Ekim olaylarında sokaklarda olup, saldırılarda bulunanların yakalanıp cezaevine konulmasını istediklerini belirterek, "Yasin'in davası 200 yıl da geçse unutulmayacak." ifadesini kullandı.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • KAMIL TUFAN

    07 Ekim 2016 21:11
    0 0
    Allah rahmet eylesın.Evlat acısı zordur.Aılesıne sab rı cemıl dılıyorum.Katılerını Allaha havele edıyoruz.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;