GÜNCEL

Venezuela altınları Türkiye'ye geliyor

Tarih
19 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi

Venezuela Madencilik Bakanı Victor Cano, ülke altınlarının Türkiye'de rafine edileceğini söyledi.

Türkiye'nin son dönemde Venezuela ile geliştirdiği ikili ilişkiler meyvelerini veriyor. Dünyanın en önemli altın rezervlerine sahip ülkelerinden biri olan Venezuela, ülkeledeki altınların rafine edilip işlenmesinden, satılarak paraya çevrilme sürecine kadar herşeyin yapılması için altınlarını Türkiye'ye gönderiyor.

 maduro diriliş ile ilgili görsel sonucu

İSVİÇRE YERİNE TÜRKİYE'YE GELECEK

Venezuela Madencilik Bakanı Victor Cano, kamu maden şirketleriyle küçük maden işletmelerinin Venezüella’da çıkardıkları altını işlenmesi ve altın paraya çevrilmesi için Türkiye’ye yolladığını söyledi.

Cano, "Eskiden sertifikalandırma süreci İsviçre’de yapılırdı, artık yapmıyoruz. Bu süreç artık müttefik ülkelerde yapılıyor. İsviçre’ye altını yolladığınızı, onların da yaptırımlar yüzünden altınınızı tuttuğunu düşünün" dedi.

Cano, Türkiye ile Venezuela’nın bu yıl altın işlemek üzere anlaşma imzaladığını bildirirken anlaşmanın detaylarına ilişkin bilgi vermedi.

Venezuela altınları Türkiye'ye geliyor316 TON REZERV

Anlaşmanın Venezuela Merkez Bankası ile Türkiye arasında imzalandığını kaydeden Cano, yasa dışı bir durum olmadığını söyledi. Altının Venezuela’da çıkarılarak sertifikalandırıldığını kaydeden Cano altının hem ithalatında hem de ihracatında uluslararası yönetmeliklere ve taşımacılık kurallarına uyulduğunu söyledi.

 

İlk olarak 9,1 ton altın gönderen Caracas hükümeti, devamında da altınları göndereceği ve iş birliğinin sürdürüleceğini belirtti. Venezuela 316 ton altın rezerviyle dünyanın en büyük altın rezervine sahip ülkeleri arasında.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  19 Temmuz 2018 18:36
  0 0
  TABİ GERÇEK ŞU Kİ, ABD VE SOYTARILARI, BU ALTINLAR İÇİN BİZE BASKI YAPACAKLARDIR. AYNEN HALKBANKA YATAN BARZANİ PETROL PARASI GİBİ.. AMA DİK DURUN.şimdiden bizim içimizde de ''BİZİ İKTİDAR YAPIN, BU ALTINLARI SİZE VERELİM'' DİYECEK ÇOOOOK OROSBU ÇOCUĞU ÇIKACAKTIR. UNUTMAYIN VE BİLİN EMİ.hadi bakalım..
 • hursit dilaver

  19 Temmuz 2018 18:34
  0 0
  EY DEVLET, BU ALTINLAR ARTIK NAMUSUMUZDUR.İÇİMİZDEKİ HAİNLERİN BUNU SAGA SOLA İHBAR, İSPİYON YAPIP YALTAKLANMALARINA, BİZİ ŞİKAYET ETMELERİNE ZECRİ TEDBİRLERLE MANİ OLUN.ama sakın hukuk dışına çıkmayın tamam mı.(( bakın şu 3 yaşındaki kız öldüren bile konuşmadı diye tek başına hüçrede tutuluyor.gene de konuşmuyor. acep konuşmasın diye mi.aman mahkumlar arasına salmayın sakın..emi..itiraf falan eder sonra..))ALTIN İŞİ ÜLKE NAMUSUDUR. İKTİDAR DEĞİŞİRSE HEMEN GERİ VERİN. GELENE GÜVENİLMEZ.
 • hursit dilaver

  19 Temmuz 2018 18:28
  0 1
  bizim çook şerefli basınımız da bunu eşşek gibi bilmesine ragmen İLLA DA TAYYİP BEYE KAZIK OLSUN DİYE HİÇ BAHSETMEDİ. bizimkiler de dahil. HALKBANKASI TAA HİNDİSTANDAN MALEZYAYA KADAR PEK ÇOK DEVLETİN MERKEZ BANKASI GİBİ OLACAKTI. PETROL DAHİL BÜTÜN PARALAR YATACAKTI. neyse kamuran inan ne demişti. BU ÜLKEDE NE ÇOK HAİN VAR.. aynen bunu demişti.BU KÖPEK SOYTARILAR,ÜLKE İŞGAL EDİLSİN, İNANIN GÖBEK ATARLAR.
 • hursit dilaver ikiiii

  19 Temmuz 2018 18:25
  0 1
  SONUNDA 17/25 ve malum ayakkabı kutuları ile biz üğraşırken ABD MERKEZ BANKASI BAŞKANINA HALK BANKASININ BÜTÜN CDlerini, İMAJiarını İSTANBULDA TESLİM ETTİ BU ŞEREFSİZ FETÖ HAİNLERİ.VE SONRA O BARZANİNİN HER BİRİ 600 MİLYON DOLARLIK PETROL TAŞIYAN GEMİLERİNİN PARASI BİZE BELA OLAN FETÖ NEDENİ İLE HALKBANKA YATAMADI. Ulan bunları mapusta hala salon salomanje ile yaşatıyorsunuz be.
 • hursit dilaver biiir..

  19 Temmuz 2018 18:23
  2 0
  hurriyet internet sitesinde bu konuda yapılan yorumlara bir baksanız, sövmeye bile gerek görmezsiniz. ne şerefsizler var be. solcu maduronun solculuğunu da es geçip türkiyeye altınlarını emanet edecek ya. dellendi bu dingil takımı.UNUTMAYIN. TANKER BAŞINA 600 MİLYON DOLAR, HALK BANKASINA YATACAKTI, BARZANİ PETROLUNUN BİR TANKERLİK GELİRİYDİ.ABD BANA YATIR DEDİ,
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;