GÜNCEL

Üstün Dökmen, İmamoğlu ve Yıldırım'ın beden dilini yorumladı

Tarih
17 Haziran 2019
İzlenme
Kişi

Habertürk TV canlı yayınında konuşan psikolog Üstün Dökmen, dün gerçekleşen Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu oturumuna dair değerlendirmelerde bulundu.

“Benim üzerimde bıraktığı etki şu; Üç kişiyi de kutluyorum. 17 yıldır bu ilk kez oluyor. İsmail Küçükkaya gayet güzel yönetti. Ekrem İmamoğlu eşlerle bir aile fotoğrafı çektirelim dedi. Orada üç erkek var, dediler ki hanımlarla bir aile fotoğrafı çektirelim diye. İyi ki gelmedi hanımlar" diyen Dökmen, şöyle devam etti:

"Ben orada olsaydım Zehra hanımı asla çağırmazdım oraya. ‘Zehra gel yanıma’ olmaz. Ben giderim eğer gidilecekse benim gitmem gerekir. Eş çağrılmaz eşin yanına gidilir. Bir bunu söyleyeyim. Ama bunu kasıtlı yapmadılar.”

YÜZ İFADESİ VE BEDEN DİLİ

Geçmiş yıllarda Özal yapardı kalem ile. Herhalde birileri söylüyor şöyle yaparsan etkili olur diye. Yüz ifadeleri ve beden dilinde bir kasıtlı beden dili vardır. Bunu öğrenen herkes yapabilir. Bir de bilinçli olmadan sergilediğimiz yüz ifadeleri ve beden dilimiz vardır. Benim mesleğim ikincisi ile, 40 yıldır bu işin içindeyim. Hem klinik psikoloğum hem de doktoram ve profesörlüğüm psikolojik danışma ve rehberlik üzerine. Bir danışan karşınıza geldiğinde elini böyle mi yaptı, benden bir şey mi saklıyor biz buna bakmayız. Çünkü bu öğrenilebilen bir şeydir. Bir de hali, tavrı, oturuşu izlenimleri. İzlenim edinmeden empati kuramayız.

imamoğlu binali karşılaşması ile ilgili görsel sonucu

YILDIRIM 12 KEZ SÖZ KESTİ İMAMOĞLU KESMEDİ

Sayın Yıldırım ilk yarım saatte gergindi, bezgin gözüküyordu, kaygılı gözüküyordu. İmamoğlu çok mutlu gözükmüyordu ancak gergin de değildi başlangıçta. Sayın Yıldırım en son dakikada bir gülümsedi. Habire Yıldırım sözünü kesiyordu İmamoğlu’nun. İmamoğlu 5 saniye 10 saniye istiyorum diye söylüyordu. Yıldırım en sonunda gevşedi rahatladı espri yaptı. 5 saniye de benden deyince ortadaki gerginlik yok oldu. Gerginliğin göstergesi Yıldırım 12 kere söz kesti. İmamoğlu kesmedi hiç söz kesmedi. Canlı yayında söz kesmemek gerekiyor. İmamoğlu eğer formatı değiştireceksek ben de sözünü keseyim diyor. Hafif tehdit dedi İmamoğlu, yani değiştireceksek ben de keserim diyor. Toplum artık kanlı üslubu istemiyor. Ben seni tehdit ederimi istemiyor.

YILDIRIM KISIK SESLE İMAMOĞLU COŞKULU SESLE KONUŞTU

Yıldırım’ın ağzından iki kere yalancı çıktı. Genç dinamik Ekrem Abi vardı. Tonton Binali Amca. İmamoğlu’nun profili sağlam. 17. 18. yy’da Osmanlı’nın yönetici yaş ortalaması 70. Avrupa’da o dönemde yaş ortalaması 40. Gençlik artık önemli faktör. Gençlere bırakılması lazım. Toplum gençleşmeden genç isteyenden yana. Yıldırım kısık sesle ve kuşku içinde konuştu. İmamoğlu ise kendine güvenen heyecanlı ve coşku içinde konuştu.

FETÖ OKULU SORUSU

Hep sorarlar sen FETÖ’nün okulunda okudun mu diye. İyi güzel de Sayın Yıldırım’ın yaşı buna müsait değil, onun zamanında daha FETÖ’nün okulu yoktu. Birisi Küçükkaya’ya demiş ki FETÖ’nün okulunda okudunuz mu diye sor. İmamoğlu göğsünü gererek diyor ki okumadım. Yıldırım da diyor ki ben de okumadım. Okuyamazdın zaten senin zamanında FETÖ okulu yoktu. Bu da yaş farkını simgeleyen çok çarpıcı ayrıntı.

KİM ÇALDI SORUSUNA VERİLEN YANIT

Bir örnek vereyim size. Rusya Çek cumhuriyeti’ni işgal ettiğinde batı sormuş ki Rus tankları burada ne arıyor? Rusya da demiş ki bizi buraya davet edeni arıyoruz. Birisi Rusları davet etmiş oraya. Bu konuda da bir çalıntı var da kim çaldı. Valla onu arıyoruz.” (Sputnik)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Murat arslan

  18 Haziran 2019 14:02
  5 0
  Laf salatası böyle yapılıyor demek ki
 • Prof bozuntusu üstün

  18 Haziran 2019 01:13
  10 0
  Canli yayinda soyledigine bile demedim diyen yalanciyi ne cici gostermissin. Edindiginiz ilmi bir tarafi kayirmak icin değil, dogruyu ortaya cikarmak icin kullanin bay profesör. Zira seytanda cok ilim biliyordu
 • Şeyma Erdiç

  17 Haziran 2019 23:02
  9 0
  Taraf tutmanın da bir ahlakı olur. Eğitmen yanını hep takdir ettiğim tecrübeli ve işinin ehli bir eğitmen, yıldız gibi kaydı gitti.... Yalanının, tesbit edilmiş yalanının savunucusu bir adamın ahlakı kaideleri hoş gelmiş ona demek ki.... Çok üzüldüm bilimsellik adına...
 • Dcnart55

  17 Haziran 2019 22:59
  10 0
  üstün döktürmüşsün! Adam gibi tarafsız kqlamıyorsun dimi? Sözde bilim adamı! İnanca saygısız insana saygısız!yapmacık rollerini adamı! Madem gençler önemli,gençlere kalsın,sende yorum yapma ihtiyar,gençlere kalşın!
 • ali veli

  17 Haziran 2019 17:32
  10 0
  yönetici, meşrebinin gereğini yerine getirdi. "ben bir kürt olarak soruyorum, bizim için ne yapacaksınız da bizden oy istiyorsunuz, kürt seçmen niye size oy versin" sorusu tam bir hdp seçmenine çanak tutma sorusu idi.
 • Tarafsız

  17 Haziran 2019 16:08
  2 1
  Tarafsız
 • ali veli

  17 Haziran 2019 16:05
  21 1
  Yaşlı diye eleştirdiğin Binali senden bir yaş küçük Üstün efendi. O zaman senin de son kullanma tarihin gelmiş demektir.
 • Fatma

  17 Haziran 2019 15:31
  15 0
  Üstün Dökmen CHP yi destekliyor galiba. Ben öyle anladım. İmamoğlu güzellemesi yapmış.
 • Aygırlı

  17 Haziran 2019 14:38
  40 1
  Binali Yıldırım'ın konuşmaya müdahale ettiğini görmek için profesör olmaya gerek yok. Söylenen bir yalana normal olarak bütün insanlar müdahale eder. Yalana başvuran bir gençten tecrübeli ve dürüst bir yaşlı daha üstündür. Soru sadece okulda okuma sorusu değildi, yapılan yorum bu konuyu bile daraltmış.Taraflı bir yazı olmuş. Olay beden dili ise Binali Yıldırım'ın soruları karşısında diğer adayın yüzünün aldığı renk ve mimiklerini yorumlasa daha iyi olurmuş.
 • Ömer

  17 Haziran 2019 13:31
  38 2
  Yavşak. bunuda adam sanıyorduk sizden taraf f olmanızı değil adil olmanızı bekliyoruz. Prof bozuntusu
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;