DÜNYA

Twitter'ın son uygulaması Trump'ı kızdırdı

Tarih
27 Mayıs 2020
İzlenme
Kişi

Twitter, son günlerde sosyal medya platformlarında dezenformasyonun yayılmasının önüne geçmek için bazı paylaşımların altına "bilgiyi doğrulama" etiketini eklemeye başladı.

Sosyal medya şirketi, etiketi ABD Başkanı Donald Trump'ın Kaliforniya eyaletindeki "uzaktan oylama" konusunda attığı tweet'lere de uygulamıştı.

Olayın ardından Trump, "Twitter, ifade özgürlüğünü tamamen kısıtlıyor ve başkan olarak ben buna izin vermem." değerlendirmesinde bulunmuştu.

"DÜZENLEYECEĞİZ VEYA KAPATACAĞIZ"

Trump'tan Twitter'ı kapatırız tehditi - Memurlar.NetTwitter tarafından ilk kez bir ülke liderinin mesajlarına teyit uyarısı konulmasına tepki gösteren Trump, Twitter'ı kapatmakla tehdit etti.

Trump, Twitter'a tepki göstererek Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Cumhuriyetçiler Sosyal Medya Platformlarının muhafazakâr sesleri tamamen susturduğunu hissediyor. Bunun bir kez daha olmasına izin vermemek adına onları güçlü bir şekilde düzenleyeceğiz veya kapatacağız.

Trump koristi Twitter za objavu rata i službeno dopisivanje s KongresomNe yapmaya çalıştıklarını ve başaramadıklarını 2016'da gördük. Bunun daha sofistike bir versiyonunun gerçekleşmesine izin veremeyiz. Tıpkı geniş çapta posta yoluyla verilecek oyların ülkemizde gerçekleşmesine izin veremeyeceğimiz gibi. Posta yoluyla oylama her türlü hile, düzenbazlık ve hırsızlık için uygun olacak. En çok hile yapan kazanır. Sosyal medya, sen de aynı şekilde. Kendini toparla, şimdi!" ifadelerini kullandı.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;