GÜNCEL

Türk Tabipler Birliği'nden skandal açıklama: Elimizde belge yok ama...

Tarih
16 Mart 2020
İzlenme
Kişi

Hemen hemen her milli olayda tepki çeken açıklamalarıyla bilinen Türk Tabipler Birliği, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına ilişkin skandal bir açıklamada bulundu. Koronavirüsle ilgili spekülasyonlara özellikle dikkat edilmesi gereken bu dönemde, Türk Tabipler Birliği Başkanı Sinan Adıyaman ellerinde belge olmadığını fakat duyumlar aldıklarını belirterek Türkiye'de koronavirüs vaka sayısının 18'den fazla olduğunu iddia etti.

Koronavirüsle ilgili kamuoyunu paniğe sevk edecek bir açıklama Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman'dan geldi. Sağlık Bakanlığı Türkiye'de koronavirüs vaka sayısını 18 olarak açıkladı ama bu verileri terör destekçisi Türk Tabipler Birliği inandırıcı bulmadı.

sinan adıyaman ile ilgili görsel sonucuTürk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman, koronavirüs salgını hakkında bir basın açıklaması yaptı. Adıyaman'ın iddiasını delillendirecek somut olayları göstermek yerine duyumlara dayanması tepkilere neden oldu.

Adıyaman açıklamada, "Büyük bir kentimizde koronavirüs vaka sayısı patladı. Hasta sayısının bize belirtilen 18 kişiden çok daha fazla olduğuna dair duyum alıyoruz. Sağlık Bakanlığına sesleniyoruz. Krizi beraber yönetelim. Halkın gözü kulağı bizde, bulguları tabi alıyoruz ama bu kriz merkezi yönetilemez. Koordinasyonlu yürütmemiz gerekli." dedi.

Afrin'deki Zeytindalı harekatına karşı çıkmıştı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Afrin operasyonuyla ilgili skandal bir açıklama yapmıştı. Türkiye’nin beka mücadelesi olarak gördüğü Afrin harekatına karşı yapılan açıklamada terörle mücadele savaş olarak nitelendirilmişti. PKK tarafından yapılan hiç bir eylemi terör olarak nitelendirmeyen TTB’nin açıklamasında “Yaşatmaya ant içmiş bir mesleğin mensupları olarak, yaşamı savunmanın, barış iklimine sahip çıkmanın birincil görevimiz olduğunu aklımızdan çıkarmıyoruz” ifadeleri kullanıldı. (YeniAkit)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Dürüst

  16 Mart 2020 21:51
  0 0
  Bunların kime ve neye hizmet ettikleri belli değil. Güya tahsillisiniz, güya doktorunuz geçin bunları. Sokaktaki insanlardan farkınız olsun, iyice araştırmadan böyle abuk subuk konuşamazsınız.
 • ..

  16 Mart 2020 21:17
  0 0
  Sayı çoksa napacaksiniz.. kaçacak ülke de kalmadı.. bakana öyle seslenilmez..bir yöntem taktik birsey bulur bu konuda size destek vermeye hazırız denilir..sadece ortalık karıştırıp felaket tellalligi yapsaniz..
 • ferdi

  16 Mart 2020 21:14
  0 0
  kapatın bu kurumu olsun bitsin!
 • toranaga

  16 Mart 2020 19:43
  0 0
  hiç gerek yok bunlara olmayan virüsü bunlar bilerek yayar güvenilmez o kadar
 • Kayar

  16 Mart 2020 18:08
  0 0
  Nerden aldınız bu duyumları arkada antenmi takılı acaba
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;