DÜNYA

Trump'tan flaş açıklama: Çok yakında Suriye'den çekileceğiz

Tarih
29 Mart 2018
İzlenme
Kişi

ABD Başkanı Donald Trump, 'Yakın zamanda Suriye'den çekileceğiz. Biraz da başkaları ilgilensin" açıklamasında bulundu. Trump, "Orada bulunmamızın tek nedeni IŞİD'di. Başka bir nedeni yoktu. Bu hedefe büyük ölçüde ulaştık" dedi. Trump, ABD'nin Ortadoğu'da 7 trilyon dolar harcadığını belirtti. ABD'nin Suriye topraklarında 2000'e yakın askerinin bulunduğu biliniyor.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin çok yakın zamanda Suriye’den çekileceğini açıkladı.

 
President Donald Trump

Bölgedeki kuvvetlerini geri çekeceklerini söyleyen Trump, “Suriye’de olmamızın sebebi DEAŞ ile mücadeleydi. Çok yakın bir zamanda bölgeden çıkacağız. Bırakalım da başkaları Suriye ile ilgilensin. Çok çok yakın bir zamanda biz çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert,  günlük basın brifinginde Trump'ın açıklamasından haberdar olmadığını belirterek “Açıklamayı görmedim şu an yorum yapamam” ifadelerini kullandı.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  30 Mart 2018 15:12
  0 0
  geçen yılmıydı.başbakanın belçikadaki PKK çadırına yanından baka baka geçtiği günler.NİYE.ÇADIRI SÖKTÜR, YOKSA GELMEM DİYEMEDİ Kİ.tabi o gunlerde kraliyete nazire veya kinaye gibi bir laf etti diye belçika ya da hollanda kıyameti kopardı sen nasıl bizim kralimiza dil uzatırsın diye.EH BİZ PADİŞAHLARIMIZA HALİFELERİMİZE SÖVE SÖVE YETİŞTİĞİMİZDEN başbakan da normal sandı zaar..ama ELİN krallıkla yaşayan avrupalısı kendi kralına laf ettirmiyor.bizim devşirmeler niye krallarına düşman ve kinli.
 • hursit dilaver

  30 Mart 2018 15:04
  0 0
  bu fransa sünni bölgelere karşı şii ve nusayri takımını destekler.bütün batı zaten SÜNNİ DÜŞMANIDIR. bakın selman dingili ne diyor..vehhabilik ingilizlerin planıydı diyor. bizi de HEM HİLAFETTEN, HEM İSLAMDAN VE ÖZELLİKLE SÜNNİ İSLAMDAN NASIL NEFRET ETTİRDİLER VE NASIL LOZANİST BİR DEVŞİRME EĞİTİMLE DİN VE DİNDAR DÜŞMANI OLDUK.bu eğitim sayesinde.AGOP DİLAÇAR ADLI ERMENİYE DİL DEVRİMİ YAPTIRDIK. şimdi bırakın 100 yılı baba ile oğul aynı devşirme eğitimden geçtiği halde anlaşamıyor.
 • hursit dilaver 2

  30 Mart 2018 14:57
  0 0
  tabi aşağıda maraş olaylarında fransızların gelip, NE OLDU BURALARDA..HIMMMM demesini yazdık.o olaylardan önce de necip fazıl merhum der ki maraşta olaylar öncesinde başta ABDliler cirit atıyordu.neyse suriye fransız etki alanındadır. baba esed öldüğünde fransız cumbabası gelmişti..zaten nusayri suriye ve şii humeniyi besleyen fransa değil mi.KÜRT KORİDORUNDA FRANSA YOK MU. AFRİN NİYE ÖNEMLİ.. ELBET ÖZELLİKLE KONUŞULMUYOR. AMA ELBET HATAY İÇİN.çünkü fransızlardan aldık.
 • hursit dilaver 1

  30 Mart 2018 14:51
  0 0
  fransayı da ortak edecek buraya.esasen bazı şeyleri bilmek lazım.fransa 1920lerde bu bölgeyi almıştı. suriye,lübnan onundu.hatta UNUTMAYIN 78DE MARAŞ OLAYLARI OLDUĞUNDA ,HEMEN ERTESİ GÜN FRANSIZ HEYETİ,SEFİRİ FALAN MARAŞA GELDİ. normal karşılandı nedense..iktidarda LOZANLA KURUCU İRADE olan PARTİ vardı.sonra anladık ki, sütçü imamın cuma namazına giden hödüklere,NE CUMASI ULAN, BAK FRANSIZ BAYRAGI ORADA DEDİĞİ İLFRANSIZ BÖLGESİYMİŞ.
 • Halep

  30 Mart 2018 06:12
  0 0
  Rusya'da çekilirse coğrafyası genişlemiş Türkiye'nin yolu açılır. Zaten Türkiye'de yaşayan büyük bir kitlenin kökleri kendim de dahil Suriye'dedir. Osmanlı'dan sonra çekilen sun'i sınır sadece coğrafyaya değil, sınırın iki tarafındaki akrabalar arasına da çekilmiş. Azınlıktaki islam düşmanı nusayrilerin idareye getirilmesi ise müstevlilerin kuklası olduğundan ve Suriye'nin Türkiye ile kaynaşmasını engellemesinden kaynaklanıyor.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;