GÜNCEL

Teröristbaşı Karayılan: Kandil'i boşatlmadık

Tarih
19 Haziran 2018
İzlenme
Kişi

CHP ve Saadet Partisi'nin "Kandil'de terörist kalmadı" sözlerinin üzerine terör örgütün elebaşlarından terörist Murat Karayılan halen Kandil'de olduklarını açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PKK'nın ana merkezlerinden biri olarak gösterilen Kandil'e yönelik kapsamlı bir operasyon başlattı.

Sınır ötesine geçerek bölgede kararlılıkla operasyonlar düzenleyen Mehmetçik, Türkiye'ye teröristlerin geçişini engellemek için üsler kurmaya başladı.

Teröristbaşı Karayılan: Kandil'i boşatlmadık

CHP VE SAADET OPERASYONA KARŞI

Türk askerinin başarılı operasyonlar düzenlenmesi, örgütün siyasi kanadı HDP'nin yanı sıra CHP ve Saadet Partisi'nde de rahatsızlığa neden oldu.

Temel Karamollaoğlu, Kandil'e boşuna operasyon yapıldığını bölgede terörist olmadığını söylemdi. CHP'den de bu yönde açıklamalar yapılarak operasyon karalanmak istendi.

KANDİL'E TÜRK BAYRAĞI DİKİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan operasyonların kararlılıkla devam edeceğini ifade ederek Kandil'in PKK'dan temizleneceğini yineledi.

Siyasi tartışmalar devam ederken örgütün elebaşlarından Murat Karayılan bir açıklama yaptı.

"KANDİL'İ BOŞALTMADIK"

Teröristbaşı Karayılan "Sürekli Kandil’e gideceğiz diyorlar. Kandil boşaltılmadı. Eğer amaçları bizsek, Kandil’i boşaltmadık ve onları bekliyoruz.Tüm tedbirler alındı." dedi.AFRİN'DEN KAÇMIŞLARDI

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de doğru ilerlemesinden sonra örgütten benzer açıklamalar yapılmıştı. 

Türk askerinin bölgeye girmesiyle, PKK/YPG'li teröristler silahlarını bırakarak kaçmıştı.

Kaynak : Akit


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;