SİYASET

Terör sevici Hollandalı'dan Siyonistlere… Sonuçlara kahroldular!

Tarih
25 Haziran 2018
İzlenme
Kişi

Açılan sandıkların %60-70 oranlarına gelmesiyle birlikte, terör örgütlerinin yılmaz destekçisi Batılı “gazeteciler” ile Siyonist mihraklar, hayal kırıklığı ve üzüntülerini ifadeden kendilerini alamadılar.

TWITTER’IN EN ETKİLİ 25 SİYONİST’İNDEN BİRİSİ: NE BAHTSIZLIK

Yahudi menşeili haber kaynaklarının bir kısmında “twitter’ın en etkili 25 siyonistinden birisi” olarak gösterilen Arsen Ostrovsky, %70 kadar sandık açıldığında şu mesajı paylaştı: “Ne bahtsızlık ki bir zamanlar ne kadar gururlu bir demokrasi olan Türkiye, diktatör ve tiran Erdoğan tarafından lime lime doğranışını seyrediyor!”Bir başka Siyonist ise, CHP’nin 10 yıldır muhtemel en iyi kampanyasını yaptığı halde oy kaybını, buna mukabil MHP’nin aldığı oyu kendisince yorumlayarak seçim sonuçlarını kabullenemedi. Bunun yerine Ak Parti’nin kendisine oy çalmakla çok dikkat çekeceğini, fakat MHP’ye bu oyları aktarmakla akıllıca davranmış olacağı mesajını paylaştı. Zırıldayan bu kimseler, MHP için “uşak” diyerek hakaret etmek çirkinliğini de sergiledi.Ayrıca Siyonist Jerusalem Post gazetesi ise resmi twitter hesabından, bütün göstergeler Erdoğan’ın ilk turda kazandığını gösterir halde olmasına rağmen, %19 kadar sandık açıldığında değil Erdoğan’ın, Ak Parti’yi bile %49.93 olarak paylaşarak, adeta CHP ve destekçilerini sağlam tutup sarahatle Erdoğan’ın yenilgisini görme arzularını yansıtmış bulundu. Fakat, %60 kadar sandık açıldığında bu uydurma paylaşımlarına devam edemeyip Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferini itiraf ve ikrara mecbur kaldı.TERÖR SEVİCİ HOLLANDALI DUMURA UĞRADI

Seçim sürecinde HDP’nin yükselmesi ve Erdoğan’ın devrilmesi için kendi çapında var gücüyle gayret eden, Türkiye’den şutlanmak ve PKK müdafaasıyla meşhur Hollandalı sözde gazeteci Frederike Geerdink de sonuçlardan üzüntüye gark olanlar arasındaydı.

Geerdink, sonuçların yayınlanmaya başlamasından bile rahatsız olup, derhal CHP ve FETÖ ağzıyla, bunun AA manipülasyonu olduğunu, Erdoğan’ın bunu kullanarak sandık görevlilerinin direncini kırabileceğini, bu tip verilerin paylaşılmaması gerektiğini ifade etti. “Anadolu Ajansı = Erdoğan” yazan “üzgün Hollandalı”, böylece ilk sonuçlarla birlikte hayal kırıklığını gözler önüne serdi.Sonuçların daha netleştiği anlarda ise Geerdink, “seçim sonuçlarının doğrudan otoriter oyun kitabından olup, kaotik ve kafa karıştırıcı, manipülasyon için olgun” olduğunu ifadeyle yenilgiyi otoriterliğe bağlamaya kalkan paylaşımlara girişti.AMERİKALI VE BATILILARIN DA ÜZÜNTÜLERİ SATIRLARINA YANSIMAYA BAŞLADI… ÜMİTLERİNİ KESTİLER

Otoriterliğe bağlayarak yenilgi için zırıldayan sadece “terörist Hollandalı” değildi. Ortadoğu çalışmaları yapan Amerikalı akademisyen Joshua W. Walker da, “Türkiye’deki gazeteciliğin üzücü durumu, %87 seçmen katılımlı inanılmaz demokrasiden farklı olarak, tam olarak gösterimde” yazıp, birkaç saat daha bekleyerek tam ve kesin sonuçları bekleme davetinde bulundu.Birçok Amerikan ve İngiliz gazetelerinde yazan David Lepeska ise, “Türk seçimlerinde devlet egemenliğindeki medyanın kuvvetini görüyoruz. Muhalefetin minicik sesi, ve bağımsız medya çıkışları, Anadolu Ajansının megafonu ile aşık atamıyor” yazdı.Seçim boyunca Erdoğan’a şiddetli düşmanlık ve hücumlar yapan Amerikalı “tarihçi, İslamcılık uzmanı” Daniel Pipes da ağlayanlar arasındaydı. Pipes, “Analistler Türkiye’de bugünkü seçimleri ‘dönüm noktası’, ‘sınır işareti’ & ‘tarihi [bir] (zaman)’ olarak adlandırıyorlar. Ancak hiçbirisi değil. Nedeni şu: 1- Erdoğan kaçınılmaz bir şekilde kazanacaktı zira pusulaları dalkavukları sayıyor. 2- İsteyebileceği tüm kuvvete zaten sahip.” Zırnana cahil konuşan bu Amerikalı, Erdoğan idaresindeki Türkiye’nin kendi yörüngesine girip uydusu olmaktan umudunu kestiğini böylece ortaya koydu.

25 Haziran 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;