GÜNCEL

Temel Karamollaoğlu'ndan kritik çağrı! 'Tüm parti başkanları bir araya gelmeli'

Tarih
15 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi

Saadet Partisi Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında konuşan genel başkan Temel Karamollaoğlu, döviz kurundaki hareketlilik ve ABD ile yaşanan gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Karamollaoğlu, doğru tedavi için doğru teşhisin şart olduğunu hatırlatarak, üretime yönelik olmayan bütün yatırımların durdurulması gerektiğini savundu.

Ekonomiden sağlığa, teknolojiden eğitime kadar birçok konuyu içeren 21 maddelik çözüm önerisi hazırladıklarını ifade eden Karamollaoğlu, "ABD'ye karşı kararlı duruşun devam etmesi, yaptırımlara misliyle cevap verilmesi ve her alanda ekonomik olarak Türkiye'nin menfaatinin önde tutulması gerekiyor." diye konuştu.

"SİYASİ PARTİLERİN GENEL BAŞKANLARI BİR ARAYA GELMELİ"

Türkiye'nin geçmişte birlik ve beraberlik içerisinde zor durumlardan daha da güçlenmiş halde çıktığına işaret eden Karamollaoğlu, "Acil olarak bütün siyasi partilerin genel başkanları Cumhurbaşkanı çağrısıyla bir araya gelmeli ve milli siyasi bir mutabakat sağlanmalı. Bu mutabakat Türkiye'nin milli birlik ve bütünlüğü için önemli bir husustur." dedi.

Karamollaoğlu ayrıca, Türkiye'nin ekonomi, sağlık ve sanayi politikaları belirlemede uluslar arası kuruluşlara "gebe olduğunu" iddia ederek, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın harekete geçirilmesini ve İslam ülkelerinin ABD'ye karşı ortak refleks göstermesinin sağlanması gerektiğini vurguladı.

Suriye'deki iç savaş ve İdlib meselesine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, "Yaşanan acılara son vermek ve Suriye'de barışın sağlanmasına yönelik politikaları benimsemek gereklidir. Bu konuda Türkiye, İran ve Rusya'nın çatışma değil, diyalog yoluyla bu meselenin çözümüne yönelik adımlar atmasını bekliyoruz." dedi.

Karamollaoğlu, tüm İslam aleminin yaklaşan Kurban Bayramı'nı tebrik etti.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  15 Ağustos 2018 16:11
  0 0
  yahu beni unutmayın. ben de varım. dedi che guevera..şimdi medya peşine takılacak zaar. demeçler falan.siyasilerin mutluluğu da böyle işte
 • haldun

  15 Ağustos 2018 15:24
  0 0
  sen kendini parti başkanımı sanıyorsun,secimden evvel yandaş partilerin ile dolap beygiri gibi dolaşım ihanet planları yapıyordun...
 • hursit dilaver

  15 Ağustos 2018 15:08
  0 0
  ülkemizin che gueverası konuştu. dikkate alın. valla karışmam.galiba amerikan emperyalizmine karşı birleşmek için toplantı istiyor... mu sandınız.. yoook öyle bir şey: ingiltere devlet-i fehimanesi ne der acep bu işe, bunu konuşalım mı der acep. ben anlamadm.BUNLARIN ALAYI, PAPAZI DA, FETÖCÜLERİ DE VERELİM VE MAPUSTAKİLERİ DE ÇIKARALIM derdindeler. eee emir büyük yerden olunca el mahkum. istikbalinizi sıfırlarlar.. aday bile etmezler.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;