DÜNYA

Suudi prens Haçlı seferi başlatan Bush'a ziyaret!

Tarih
09 Nisan 2018
İzlenme
Kişi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın ABD ziyareti son buldu. Veliaht Prens, ABD'de son olarak George H. W. Bush ve oğlu George W. Bush'u ziyaret etti. İkiz kulelere gerçekleştirilen 11 Eylül tiyatrosunun ardından Müslümanlara karşı "Haçlı Seferlerini başlatıyorum" diyen Bush'a yapılan bu ziyaret "Suudi Arabistan nereye gidiyor?" sorularına neden oldu.

20 Mart'ta ABD'ye gelerek bir dizi resmi görüşme ve anlaşmalarda bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın ABD ziyareti nihayete erdi.

Muhammed bin Selman, ABD ziyareti sürecinde sık sık basına demeçler verirken çok tartışılan açıklamalara da imza attı.

Üç hafta süren ABD ziyaretini sonlandırarak Fransa'ya hareket eden bin Selman, ABD'deki son ziyaretini eski ABD Başkanları George H. W. Bush ve Müslümanlara karşı "Haçlı seferlerini başlatıyorum" diyen oğlu George W. Bush'a gerçekleştirdi.

 

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Amerika Birleşik Devletleri'nin 41. başkanı George H. W. Bush'u ziyaret ederken söz konusu ziyaret sosyal medyadan da paylaşıldı:

 

BUSH: HAÇLI SEFERLERİ BAŞLATIYORUM

ABD eski Başkanı George W. Bush, 11 Eylül’deki intihar saldırılarının ardından "Bu bir Haçlı Seferi, terörizme karşı savaş zaman alacak" demişti. Bush, ulusal güvenlik konusunda danışmanlarıyla yaptığı istişare toplantısı ardından yaptığı konuşmada, "Yalnızca teröristler değil, bunları destekleyenler de suçludur. 21. yüzyılın ilk savaşını kararlı bir biçimde kazanmak zamanı artık gelmiştir. Evet ulusumuz korkmuştur, ancak eli kolu bağlanmamıştır" demişti.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • As1

  10 Nisan 2018 10:33
  2 0
  Iste bu yüzden —Yüce Büyük Allahim Erdogani Koru Bu Iyi kalmis Türkleri Vatanimizi Koru Hainleri de helak etsin insallah
 • Kürd

  10 Nisan 2018 07:08
  1 0
  Şerefsiz sürtük ikiz kuleleri vurma plan ve eyleminde kendileri de dahil olduğunu tescillemiş oldu.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2022 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;