GÜNCEL

Şeker ve çay fiyatına zam

Tarih
25 Haziran 2019
İzlenme
Kişi

Şeker ve çay fiyatlarına zam geldi. Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ tarafından yapılan açıklamada şeker fiyatının bugünden geçerli olmak üzere yüzde 16 artırıldığı duyuruldu.

Buna göre, kristal şekerin fabrika çıkışı satışı kilogram başına kdv hariç 3,57 liraya yükseldi.

Türk Şeker'in resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, "50 Kg’lık polipropilen torbalarda ambalajlı kristal şekerin fabrika çıkışı satış fiyatı, 25.06.2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere % 16 artırılarak (KDV hariç) 3,57 TL/Kg olarak yeniden tespit edilmiştir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur" denildi.

Bloomberg HT'ye bağlanan Şeker İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, "Şeker fiyatı 15-16 aydır zam almadı, yüzde 16 zam normal ve gerekli" ifadelerini kullandı.

ÇAY İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) de kuru çaya yüzde 15 zam yaptı.

ÇAYKUR, artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya zam yapma kararı aldı. ÇAYKUR Yönetim Kurulu kararı ile kuru çaya yüzde 15 zam yapıldı. Kuru çay zammı bugünden itibaren geçerli olacak. 

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bir süredir çay sektörü temsilcileri fiyat maliyet artışları nedeniyle kuru çaya zam talebinde bulunuyordu.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  25 Haziran 2019 16:03
  0 0
  ELBET YAPACAKSINIZ. AMA BUNU ANADOLUYA DEĞİL İSTANBULA UYGULAYIN. YOL UZUN. MAZOT PAHALI TAA KARADENİZDEN SİVASTAN ŞEKER,ÇAY GELİŞ MALİYETİ VAR Dİ Mİ..istanbula dokunmaz. istanbul laik oldu. BAK BİNALİNİN GECEKONDUYA TAPUSUNU,KÖPRÜDEN MOTORA BEDAVASINI BİLE İRGALAMADI..senin üç kuruş zammını mı dert edecek. yap yoksa hatırım kalır diyecektir..
 • nazan

  25 Haziran 2019 14:20
  0 0
  millet zengin Cami önünde şampanya patlatacak kadar zengin bu nedenle iğneden ipliğiye herşeye zam yapılmasına müstahak bu millet en çok da internet , sigara ve alkole zammı olmalı bence direkt x3 kat zam yapılmalı
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;