SİYASET

Savcı Sayan’dan CHP'li Barış Yarkadaş'a çok sert tepki

Tarih
20 Mayıs 2019
İzlenme
Kişi

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Habertürk’te “Ağrı seçimi taşıma oylarla alındı.” iddiasında bulunan CHP’li Barış Yarkadaş’a çok sert tepki göstermişti. CHP’li Yarkadaş’a tepkisini, “İspatlasın belediye başkanlığını aynı gün bırakırım, ispatlayamazsa anırsın başka bir şey istemiyorum.”  İfadeleriyle dile getiren Savcı Sayan, tepkisini bugün de arttırarak sürdürdü:

“Ağrı’da seçimi kaybeden HDP hiçbir itirazda bulunmuyor. 20 Puan fark var. Ama CHP taşıma oy diyor...Yalanla algı oluşturmaya çalışıyorlar. İstanbul’da da aynı şeyleri yapıyorlar. Bunlar kudurmuş. Haydi ispatlayın. Yoksa anırın. Anırın ki FETÖ sırtınıza bir semer daha vursun.”

Savcı Sayan’dan çok sert tepki: Bunlar kudurmuş! Anırın ki FETÖ sırtınıza bir semer daha vursun

Ağrı’dan Yarkadaş'a büyük tepki

Öte yandan, CHP’li Barış Yarkadaş’ın “Ağrı Seçimi Taşıma Oylarla Alındı!” şeklindeki iddiasına Ağrı medyasından da büyük tepki var.

Tepkisini “Başkan Sayan, alnının teriyle kazandığı belediye başkanlığına laf söylemek kimsenin haddine düşmedi!” cümlesiyle dile getiren Ağrı Hürses’te yazan Nihat Aydın, şöyle devam etti:

“Başkan Sayan’ın Ağrı Belediye Başkanlığını kazanması bazı çevrelerinin içine öyle oturmuş ki, seçim döneminde başlattıkları iftiralarının, yalanlarının, karalamalarının bir işe yaramadığını gördükten sonra, bugün yine o çirkefliklerini ortaya dökmeye başladılar.”

Sayan zincirleri kırdı!

“Ağrılı hemşerilerimizin  büyük teveccühü ile seçimleri kazanan Başkan Sayan kırılmaz denilen tüm zincirleri kırdı, 120 gün boyunca tek tek, ev ev, kapı kapı esnafları ve STK’ları dolaşarak günde 2-3 saat uyku ile halkımızın arasına karıştı, yılmadı, yorulmadı, usanmadı çünkü Ağrı’nın sancılarını çok çok iyi biliyordu, O  Ağrının bir evladı olarak, Ağrı’nın bugüne kadar haklarının yenildiğini çok iyi biliyordu, Ağrı’nın aşa, ekmeğe, işe, sevgiye, şefkate ihtiyacı olduğunu biliyordu.” diyen Aydın şöyle devam etti:

“İftiracı Barış Yarkadaş!”

“Ağrılı oylarını Sayan’ın kişiliğine, duruşuna açık sözlülüğüne, şeffaflığına ve kendisine inandıkları için vermiştir,  Başkan Sayan yüzde %55,57 oy oranıyla başkan seçilerek  yıllar sonra Ağrı’da tek başına büyük  bir zafere imza atarak rol model olmuştur. Başkan Sayan’ı çekemeyen, İftiracı, CHP li Barış Yarkadaş çıktığı bir televizyon programında,bu seçimin taşıma oylarla kazanıldığı yalanını ortaya atmıştır.

savcı sayan ile ilgili görsel sonucu“Yarkadaş!!! Siz hiç Ağrı’yı gördünüz mü?”

Aydın CHP’li Barış Yarkadaş’a tepki yüklü ifadelerini şöyle devam ettirdi:

“Siz Ağrı halkını tanıyor musunuz?"

Buranın halkı sizin gibi yalancı, iftiracı, kalleş değildir ve sizin gibilere asla prim vermezler, onlar dürüstlüğüne, samimiyetine, şeffaflığına inandıkları, güvendikleri ”SAVCI SAYAN’I BAŞKAN SEÇTİLER”  sizin gibi yalancılar kendi içlerinizde o pis, çirkef iftiralarınız içinde boğulurken bizler burada Başkan Sayan’a her zaman tam destek vererek, Ağrı’nın değişecek yeni çehresi ve alacağımız hizmetlerin tadını çıkarmanın yanı sıra, yepyeni bir Ağrı ile sizlerin suratına o pis, çirkef sözlerinizi gerisin geri yapıştıracağız bundan emin olun. Bu yalanlarınızı, iftiralarınızı şiddetle kınıyorum.” (YeniAkit)

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Ka-Der

  21 Mayıs 2019 09:37
  2 0
  Ağrıda seçim de nasıl bir gayret ve özverinin içinde olduğunuzu herkes gördü. Halkımız size büyük umutlar bağlayarak oyunu verdi. Ama CHP nin sözcüleri bu gayreti alkışlamak yerine milletin iradesine saygısızlık yaparak verilen oyları küçümsüyor.ve kamuoyunda her zamanki gibi algı oluşturmaya devam ediyorlar.Bunların zihniyeti bu ...farklı bişey beklemek yanlış olur.Bırakın kinleri onları yesin..Biz işimize bakalım.Halkımızın yaşam standardını yükseltecek projeleri başlatalım.Başarılar ....
 • HAK DAVA

  20 Mayıs 2019 13:56
  6 0
  SAYIN BAŞKAN ONLAR ANIRSA DA ANIRMASA DA ZATEN FETÖNÜN KÖPEKLERİ OLDUKLARINDAN O SEMERDEN KAÇIŞLARI YOK ANIRSALARDA ANIRMASALARDA ONLARIN SEMERİ HAZIR ZATEN
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;