SİYASET

Sabahattin Önkibar patronunu kızdıracak! İmamoğlu'nu yerden yerevurdu

Tarih
23 Kasım 2019
İzlenme
Kişi

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakınlığı ile bilinen ve İmamoğlu ile ekibine siyasi olarak tam destek veren Oda TV'nin yazarlarından Sabahattin Önkibar, İmamoğlu’ne sert eleştirilerde bulunarak CHP'yi karıştıracak açıklamalarda yaptı.

Önkibar, Ekrem İmamoğlu'nun gerçekleştirdiği son siyasi temasları ve medya ilişkilerini değerlendirdiği bir video çekerek İmamoğlu'na "uyarılarda" bulundu.

Oldukça sıra dışı iddialar ortaya atan, ayrıca Ekrem İmamoğlu hakkında çok konuşulacak bazı bilgiler veren Önkibar'ın açıklamaları CHP cephesinde günlerce tartışılacağa benziyor.

İyi Parti ile ipler koptu mu?

önkibar ile ilgili görsel sonucuGeçtiğimiz günlerde Meral Akşener'in kurmaylarından, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ikaz ederek, "Bizim belediye başkanımız gibi kendilerini ilgilendiren konularda konuşsunlar. Cumhurbaşkanı gibi konuşuyor." açıklamasında bulunmuştu.

İYİ Parti'deki İmamoğlu rahatsızlığının perde arkasını ise Sabahattin Önkibar aktardı. Önkibar, Ekrem İmamoğlu belediye başkanı seçildikten sonra bir İYİ Parti milletvekilinin kendisini tebrik etmek üzere randevu aldığını, ancak kendisini randevusu olmasına ve 50 dakika bekletmesine rağmen görüşmeyi kabul etmediği bilgisini paylaştı.

İYİ Parti'de büyük rahatsızlık meydana getiren bu olay hakkında İmamoğlu'na tepki gösteren Oda TV yazarı, "Bu kibir seni doğmadan öldürür" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu "züppelik" yapma uyarısı

Önkibar, Ekrem İmamoğlu'nu, her geçen gün, bir dönem siyasete giren ancak başarısız olan Cem Boyner gibi "Züppe" olmaya başlamakla suçlarken, "Ulusalcılar, bazı CHP'liler İmamoğlu'na 'turuncu muhalefet' diyorlar, 'Soros'un etkisine girdi' diyorlar" bilgisini de verdi.

Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediyesi döneminden itibaren sağ kolu olan Murat Ongun'u da bu "züppeliğe" zemin hazırlamakla itham eden Sabahattin Önkibar, İmamoğlu'na Ongun'u yanından uzaklaştırmasını tavsiye etti.

Dilek İmamoğlu'na: Sinema güzeli!

Oda TV yazarı Sabahattin Önkibar asıl ses getirecek değerlendirmeyi ise konuşmasının sonuna bıraktı.

 

Ekrem İmamoğlu'nun eşinin, "Sosyete dergisi" olarak tanımladığı ünlü Fransız Dergisi Madam Figaro için poz vermesini eleştiren Önkibar, Dilek İmamoğlu'na "Sinema güzeli" yakıştırması yaptı.

Ayşe Arman eleştirisi

Bununla da yetinmeyen Sabahattin Önkibar, Ekrem İmamoğlu'nun Londra'da Ayşe Arman ile yaptığı röportaja da ateş püskürdü.

Kendisine bu konuda yine Ulusalcılardan ve bazı CHP'lilerden eleştiriler geldiğini belirten Önkibar, "Bu Ayşe Arman ile sevgili mi?" şeklinde sorular sorulduğunu dile getirdi.

Önkibar bu konu hakkında görüşlerini ise şöyle aktardı;

"Bana başka şeyler de söylediler; "Bu, Ayşe Arman ile sevgili mi? Niye gidip de çalışmayan, karşılığı olmayan birine bu röportajı veriyor, bu değeri veriyor, bu kıymeti veriyor?

Dedim ki; 'Vallahi de billahi de böyle bir ihtimal milyarda bir söz konusu değil!'

Onunla orada o fotoğrafları veremezsin, verirsen 'sevgili' derler, ki asla değilsin bunu ben de biliyorum!" (YeniAkit)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  23 Kasım 2019 14:47
  0 0
  O RESİM ÇEKİLEN YER downing street no 10 mu.. NE BİLELİM CAHİLLİGİMİZE VERİN. BİRAZ FAZLA BENZEMİŞ YANİ..ama orayı yedirmezler be anam.sen külli,ye ile yetin.CHPnin çankatyası zaten klasın değil.bir de demezler mi parlamaneter sisteme dönelim. HİÇ. MUHARREMDEN YA DA EKREMDEN BUNU DUYDUNUZ MU.. isteyen 1930ları aşamamış kafa.ne edeceksn..onlar başörtüsünde kalmışlar.. yazık.
 • hursit dilaver

  23 Kasım 2019 14:44
  0 0
  İBB ekrem, devleti fehimanemiz olan ve lozan muktediri sayılan ve de kabul edilen,üzerinde güneş batmayan ülkenin kraliçesinin toprağına davet edilip, bir de çatin housda resim verip, görüşmeler yaptıktan sonra bu iş bitti..ARTIK İBB EKREM TÜRKİYENİN GELECEĞİDİR.EN YAKIN DAVA MUHİBBİ DE, İL BAŞKANI CANAN HANIMLA BERABER. LOZANIN 100. YILI SONRASINA PLANLANIYOR.kemal bey nal toplar artık.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;