SİYASET

Saadet Partisi: Anayasa değişikliği teklifinin mevcut haline hayır oyu veririz

Tarih
18 Ocak 2017
İzlenme
Kişi
Saadet Partisi Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendiren Temel Karamollaoğlu, Reina saldırısının failinin yakalanmasının sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti. Karamollaoğlu, olayın birden fazla şüphelisinin olduğuna dair, doğruluğu kesinleşmemiş haberlerin yayıldığını kaydederek soruşturmanın selameti için bu belirsizliğin bir an önce giderilmesini istedi.

Kıbrıs müzakerelerine de değinen Karamollaoğlu, Türkiye'nin, "Ada'daki garantörlüğü" konusunda taviz vermemesi gerektiğini belirterek, Rumların geçmişte olduğu gibi bugün de yapılacak olası bir antlaşmaya uymayacaklarını ifade etti.

Karamollaoğlu, Türkiye'nin enerjisini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) uluslararası alanda tanınması için harcaması gerektiğini dile getirerek, "KKTC'nin tanınması için Türkiye bir atak başlatmalıdır. Türkiye stratejik konumu ve doğal kaynakları açısından Doğu Akdeniz'in en önemli bölgesindedir. Bu nedenle Kıbrıs'a verdiğimiz desteği çekemeyiz" dedi.

'TEKLİFİN MEVCUT HALİNE HAYIR DERİZ'

Mecliste ilk tur görüşmeleri tamamlanan anayasa değişikliği teklifinde kuvvetler ayrılığı ilkesine özen gösterilmediğini savunan Karamollaoğlu, yetkinin tek elde toplanmasının milli iradenin temsili noktasında sorunlara neden olacağını öne sürdü.Parti olarak değişiklikle ilgili görüşlerini daha önce açıkladıklarını, bu konuda yaptıkları çalışmaları ise Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve ilgi kurumlara gönderdiklerini anlatan Karamollaoğlu, "Teklif, referanduma götürülmeden endişelerimizi doğrular gelişmeler yaşandı. Anayasa değişikliğini içeren teklifin mevcut haliyle referanduma sunulması durumunda, böyle bir teklife destek vermemiz mümkün değil. Biz bunu desteklemeyiz, yani 'hayır' oyu veririz. Sorumluluğumuz buna imkan vermez. Bunun, bugünden bilinmesinde fayda görüyoruz" diye konuştu.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Ahdi atik

  20 Ocak 2017 13:19
  0 0
  Belki bir umut basiret sahibi birini başa geçirmişler diye sevinmiştim.Ama eski fetöcü başkandan bir farkın yokmuş.Yazıklar olsun,yuh olsun size...Devlet yanmış yıkılmış umurunuzda mı?Devletin bekası umurunuzda mı acaba??Gelecek seçimde ki oy oranınızın binde bire düşmesıni Allah ü Azimüşşandan diliyorum.Bir Devlet Bahçeli nin gösterdiği basiretin binde biri sizde yokmuş.
 • kenan

  19 Ocak 2017 09:41
  0 0
  sizede bundan sonra oy verenin
 • habib uyar

  19 Ocak 2017 09:29
  1 0
  Temel bey bizler aynı geminin yolcularıyız başkasının degirmenine su taşımayalım marşinalliğimiz yetsin..
 • osman

  19 Ocak 2017 09:01
  2 0
  Rahmetlinin kemiklerini sızlatıyorsunuz sadece sizin gibi destek vermeyenlere bakın yeter yatacak yeriniz yok
 • Mert

  18 Ocak 2017 17:37
  3 0
  Aman destek verin yerinizi belli ediyorsun kimin Yanın da yer alıyorsun chp hdp e bide siz yer alın Geçmez belki bu yasa size kaldysa bu halk varya sizi gönr o Sandığa %1 oyla yazık size
 • Mert

  18 Ocak 2017 17:37
  1 0
  Aman destek verin yerinizi belli ediyorsun kimin Yanın da yer alıyorsun chp hdp e bide siz yer alın Geçmez belki bu yasa size kaldysa bu halk varya sizi gönr o Sandığa %1 oyla yazık size
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;