SİYASET

Saadet Partili vekilden bir günlük yas önerisi!

Tarih
10 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde meydana gelen tren kazası bütün ülkeyi yasa boğdu. 24 kişinin hayatını kaybettiği kazada 340 vatandaşımız da yaralanmıştı. Kazanın ertesi günü TBMM'de söz alan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam, 1 günlük yas ilan edilmesi önerisinde bulundu.

Bu tür kazaların denetlenmesi konusunda yetkili mercilere de seslenen Cihangir İslam şunları söyledi:

"Sayın Başkan, değerli arkadaşlarım;

Hepinizi saygı ile selamlıyorum. Öncelikle Tekirdağ Çorlu'da meydana gelen ve 24 kişinin vefatı 340 kişinin yaralanmasıyla neticelenen bu büyük kazadaki üzüntümüzü belirtmek hepimize ve milletimize başsağlığı dileklerimizi sunmak isteriz. Kaybettiklerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bu kazanın denetlenebilmesi hususunu Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak ele almalı ve güçler ayrılığının, şefaflığın, denetlenebilirliğin ne kadar önemli bir konu olduğunu da sizlere bir kez daha hatırlatmak isterim.

Yine olay bağlamında bugünlerde yapılacak olan hem Cumhurbaşkanlığı hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki bütün kutlamaların iptal edilmesini sadece yasanın ve anayasanın gerektirdiklerinin yapılmasını gerekirse bir (1) gün de olsa yas ilan edilmesini ve bayrakların yarıya indirilmesini teklif ediyorum."

(Milli Gazete)

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • HAK DAVA

    10 Temmuz 2018 19:05
    2 0
    ULAN ŞEREFSİZ KÖPEKLER SİZ ÇOOK MU BİLİRSİNİZ YAS TUTMAYI FELAN SÖYLEYİN BAKALIM 15 TEMMUZ 2016 DAN SONRA HANGİNİZ KAÇ SAAT YAS TUTTUNUZ ŞEHİT OLAN 253 VATANDAŞIMIZ İÇİN İKİ YÜZLÜLÜĞÜ BARİ BIRAKIN KEFERELER SÜRÜSÜ, SEFİLLER GÜRUHU...
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;