SİYASET

Saadet Partili Cihangir İslam'dan 'harekat' tepkisi: HDP bu ülkenin bir parçası değil mi? HDP neden bilgilendirilmedi?

Tarih
18 Ekim 2019
İzlenme
Kişi

Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam, Ak Parti 'nin Suriye'ye düzenlenen harekat hakkındaki tutumuna tepki gösterdi.

İslam, "CHP, MHP, İYİ PARTİ bilgilendirildi. Peki, HDP niye bilgilendirilmedi? HDP bu ülkenin bir parçası değil mi? HDP bu ülkede milyonlarca seçmeni temsil etmiyor mu arkadaşlar?" diye sordu.

'AKP KURAN OKUYORSA BİR SIKINTI VARDIR'

Mecliste konuşan İslam, "Hiç kimse siyaseti, Silahlı Kuvvetlerin arkasına veya Mehmetçiğin arkasına saklanarak yapmaz. Onlar sadece sizin kararlarınızı uyguluyor ve bizim bütün eleştirilerimiz sizin aldığınız siyasi kararlaradır. Bunun altını çizdikten sonra, az önce baktım sayın Ak Parti sözcüsü burada Kur'an-ı Kerim okumaya başladı. Ak Parti Kur'an-ı Kerim okumaya başlıyorsa bilin ki bir sıkıntı vardır işlerde" diyerek Ak Parti'nin harekat tutumuna tepki gösterdi.

İslam'ın sözlerine Ak Parti milletvekili Nazım Maviş, İslam'a yönelik olarak "Sen utanmazın tekisin, utanmazın teki" sözlerini yöneltti.

cihangir islam ile ilgili görsel sonucu

'İSTİŞARE ADINA HEMEN HİÇBİR ŞEY YAPMADIK'

Harekat için çıkartılan tezkerenin meclisten geçirilme biçimini eleştiren İslam, "Sekiz gün önce biz burada bir tezkere geçirdik ve istişare adına hemen hemen hiçbir şey yapmadık. Bakın, Sayın Bakan geldi bugün. Hoş geldiniz. Sayın Bakan sekiz gün sonra bizi bilgilendiriyor. Bütün Meclise soruyorum: "Evet" verenler neye oy verdi bu bilgilenmeden önce "Hayır" verenler neye oy verdi? Kusura bakmayın, bu soruyu hepinize soruyorum" diye konuştu.

Ak Parti'li vekiller, İslam'a "Biz biliyoruz, siz bilmiyorsunuz" diye yanıt verirken, İslam bu sözlere "İşte bizim sıkıntımız daha işe başlarken ve işleri yürütürken başlıyor değerli arkadaşlarımız. Dediler ki: "Biz Sayın Millî Savunma Bakanını gönderdik, 3 partiyi bilgilendirdik." Sizi katmıyorlar ha. CHP'yi, MHP'yi ve İYİ PARTİ'yi katıyorlar" diyerek yanıt verdi.

'HDP NEDEN BİLGİLENDİRİLMEDİ?'

İslam, harekat hakkında yalnızca 3 partiye bilgi verilmesine tepki göstererek, "Şimdi, 3 partiyi bilgilendirdiniz. Bu Mecliste kaç parti temsil ediliyor? 9 parti. 5'inin grubu var, sizi saymıyorlar diyelim. CHP, MHP, İYİ PARTİ bilgilendirildi. Peki, HDP niye bilgilendirilmedi?" dedi.

Ak Parti milletvekili Kemal Çelik, İslam'a "Sana ne? Avukatı mısın sen?" diye yanıt verdi. İslam, bu sözlere karşılık olarak "HDP bu ülkenin bir parçası değil mi? HDP bu ülkede milyonlarca seçmeni temsil etmiyor mu arkadaşlar?" diye sordu. (Birgün)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • sedat kalfa

  19 Ekim 2019 11:41
  2 0
  o p....venkleri bilgilendirsen ne olur ,bilgilendirmesen ne olur.senin yerin de onların yeride al saadeti vur hdp ye
 • Yar

  18 Ekim 2019 23:25
  3 0
  Üniversiteden görevinden azledildiği için Bu Türkiye düşmanı zevat PKK sevicisi ne yapacağını şaşırmış
 • Nizam

  18 Ekim 2019 16:07
  3 0
  Gözleri vardır görmezler, kulakları vardır işitmezler.
 • Mehmet

  18 Ekim 2019 16:01
  3 0
  HDP sınırın öte tarafından uşaklık ettiği zihniyetin, kaçan unsurları tarafından fazlasıyla bilgilendirilmiştir. sen merak etme Mermiler toplar gerekli bilgilendirmeyi yapmıştır
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;