DÜNYA

Rusya ve ABD'den kritik S-400 açıklamaları

Tarih
08 Haziran 2019
İzlenme
Kişi

Rostec CEO'su Sergey Çemezov, S-400 hava savunma sisteminin Türkiye'ye 2 ay içinde gerçekleşeceğini belirtirken, ABD'den "S-400'lerden vazgeçmeniz için 2 ayınız var" açıklaması geldi.

 

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostec'in CEO'su Sergey Çemezov, Türkiye’ye S-400 hava savunma sistemi tesliminin 2 ay sonra başlayacağını belirtti.

"EĞİTİMİ DE TAMAMLADIK"

SPIEF 2019’da Rus NTV televizyonuna konuşan Çemezov, “Her şey yolunda. İki ay sonra teslimata başlayacağımızı düşünüyorum" diyerek, ön ödemenin yapıldığını, kredinin verildiğini hatırlattı.

Çemezov "Kredi paralar harcandı, teçhizat üretildi. Ayrıca eğitimi de tamamladık” diye konuştu.

 Rusya ve ABD'den S-400 mesajları

ABD: "S-400'LERDEN VAZGEÇMENİZ İÇİN 2 AYINIZ VAR"

ABD basınında yer alan ve Pentagon kaynaklarına dayandırılan haberlere göre, Washington yönetimi, Türkiye'ye Rusya ile imzaladığı S-400 anlaşmasını iptal etmesi için 31 Temmuz'a dek süre tanıdı.

Bloomberg, “ABD Savunma Bakanı Vekili Patrick Shanahan, NATO müttefikinin Rus hava savunma sisteminde vazgeçmemesi bağlamında, ABD’nin 31 Temmuz’da Türkiye’nin F-35 savaş uçağı programındaki katılımına son vereceğini Türk mevkidaşına bildirdi” diye yazdı.

Rusya ve ABD'den S-400 mesajları

 

"TÜRKİYE, RUSYA'YA BAĞIMLI OLACAK"

Bununla birlikte Shanahan’ın, Türkiye’nin S-400 tutumunu değiştirmesi için zamanı olduğu uyarısında bulunduğu aktarıldı. Shanahan’ın, Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yazdığı mektubunda, S-400 alımının, “Türkiye’yi Rusya’ya aşırı stratejik ve ekonomik bağımlılığa ittiğini ve çok güçlü Türk savunma sanayisinin potansiyelini bozacağını” yazdığı ifade edildi.

"YA S-400 YA DA F-35"

Washington'ın Ankara'ya iki seçenek sunduğu, bu seçenelerin S-400 anlaşmasını Haziran'ın ilk haftasının sonuna dek Rusya ile S-400 anlaşmasını iptal etmesi ya da yaptırımların ve F-35 programının iptal edilmesinin de dahil olduğu uygulamalarla karşı karşıya kalması olduğu belirtildi.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Payitaht

  08 Haziran 2019 17:35
  0 0
  Ulan ABD götünüzüde yırtsanız aclıktanda ölsek Bizki o s 400 leri alıcaz haaa bunuda unutmayın Biz o f35 leride alıçaz oynaya oynaya veriçek siniz Çünkü bizim öyle bi başkanımız varki ne yap ne eder sizi kandır başkanımız Recep Tayyip Erdoğan O f35 leri sizden alır Seni Abdullhamitha’nın yanlızlığına Bırakmayacağız başkanım 🇹🇷 Recep Tayyip Erdoğan 🇹🇷
 • HAK DAVA

  08 Haziran 2019 11:14
  3 0
  BİZ S-400 ALDIK SİZ F-35 NİZİ ALIN MÜNASİP YERİNİZE SOKUN S-400 SAĞLADIĞI HAVA SAVUNMASINI F-35 SAĞLAMAZ MALESEF ÜSTELİK FABRİKA ÇIKIŞI ARIZALI UCAKLAR 5.NESİLİN EN REZİL VE KEPAZE UCAĞIDIR F-35 HAA BU ARADA TÜRKİYE BU F-35 YAPTIRIMINA KARŞI HAMLE OLARAK TEMMUZA KADAR AMERİKA ADANA İNCİRLİK HAVA ÜSSÜNÜ BOŞALTMALI VE ASKERLERİ SINIR DIŞI EDİLMELİ BUNU DEVLETTEN BEKLİYORUZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;