DÜNYA

Rus vekilden Patriot açıklaması

Tarih
26 Şubat 2020
İzlenme
Kişi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Şu anda Amerika'nın bize vereceği Patriot yok” sözlerini değerlendiren Rus milletvekili Şvıtkin, ABD’nin ‘başını dik tutar’ gibi görünmek için Türkiye’ye Patriot vermeyeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Patriot meselesine gelince, ben çok net olarak söyleyeyim, şu anda Amerika'nın bize vereceği Patriot yok. Biz teklifimizi yaptık; "Eğer bize Patriot gönderecekseniz, biz sizden de Patriot alabiliriz." Ama şu anda benim aldığım istihbarat ise verebilecekleri bir Patriot yok. Ellerinde böyle bir şey yok” ifadelerini kullanmıştı.

Yuriy Şvıtkin ile ilgili görsel sonucuRus parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Yuriy Şvıtkin, Sputnik’e açıklamasında, “Mevcut durumda ABD’nin Türkiye’ye Patriot vermekten kaçınacağını düşünüyorum, çünkü bir şekilde 'başını dik tutar gibi görünmek için' için çaba gösterecekler” dedi.

Rus vekilin görüşüne göre, ABD Türkiye’ye Patriot verse bile bu, hiçbir şekilde genel durumu değiştirmeyecek. (Sputnik)patriot

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;