GÜNCEL

Prof. Dr. Ceyhan'dan çarpıcı Korona uyarısı

Tarih
12 Mayıs 2020
İzlenme
Kişi

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan,  koronavirüs salgına karşı alınan tedbirlerinin kısmen gevşetilmeye başlanmasıyla kuaför ve AVM'ler gibi işletmelerin açılmasının ardından konuya ilişkin bir paylaşım yaptı.

"VİRÜSÜ BULAŞTIRMA RİSKİ OLANLARA TEST YAPILMALI

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs taşıyan 400 bin kişinin aramızda dolaştığını belirterek, virüsü bulandırma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şöförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine test yapılmasını gerektiğini söyledi.

"VİRÜSÜ TAŞIDIĞINDAN HABERSİZ 400 BİN KİŞİ VAR"

Sağlık Bakanı AVM kuyruğu için uyardı! İşte o uyarı - ShiftDelete.NetCeyhan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizde virüsü bulaştırabilecek, ancak kendisinde virüs bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor. Bir araya toplanmaların arttığı bu günlerde en azından virüsü bulaştırma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şöförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine, belirti olmasa bile test yapılması ve bulunanlara izolasyon yararlı olur."


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • nazan

  12 Mayıs 2020 15:05
  1 0
  resimdeki bu adam ne derse milletin gözünde hiçbir değeri yok
 • ismail

  12 Mayıs 2020 11:58
  1 0
  Bunların hepsi yalan. İnsanlara korku empoze etmeye çalışıyorlar. Bunlardan başka doktor mu yok ülkede niye konuşturmuyorlar. Kimin değirmenine su taşıyorsunuz?
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;