GÜNCEL

Okul yönetiminden 10 Kasım törenine katılmayan öğrenciye skandal ceza!

Tarih
16 Kasım 2019
İzlenme
Kişi

10 Kasım törenlerinde küçük çocukların Mustafa Kemal’in önünde secde ettirilmesi toplumda büyük infiale yol açtı. Organize ve planlı şekilde gerçekleştirildiği ortaya çıkan rezalet sonrası bir skandal kararın da Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi’nde verildiği öğrenildi.

Törene katılmayan öğrenciye disiplin ceza

10 törenlerinde küçük çocukların M. Kemal’in posterleri önünde secde ettirilmesinin yankıları sürerken, Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi’nde de 10 Kasım törenine katılmayan bir öğrencinin hedef alındığı ortaya çıktı.

Öğrenci tehdit edildi

 

Okul yönetiminin törene katılmadığı gerekçesiyle bir öğrenciye gönderdiği dilekçe ile hesap sorduğu ve törene neden katılmadığının belge ile bildirmemesi halinde kınama cezası uygulayacağı tehdidinde bulundu.

Dilekçede, öğrenciye kınama cezası verilmesi durumunda sadece başarıya göre verilen takdir ve teşekkür belgelerinden de mahrum bırakılacağına yer verildi.

Resmi yazı ile hesap soruldu

Okul yönetimi tarafından, törene katılmayan öğrenciye gönderilen dilekçede, öğrencinin yoklama listesinde törene katılmadığının tespit edildiği bildirilirken, “Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliği disiplin bölümünün 164. Maddesi 1 f ve 24 bendi gereği kınama cezası gerektiren davranış işlenmiş bulunmaktadır. Kınama cezası alan öğrenci, yönetmelik gereği takdir ve teşekkür belgesi alamamaktadır. Törene neden katılmadığınızı belgeleri ile birlikte açıklayınız?” ifadeleri yer aldı. (YeniAkit)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Emin

    17 Kasım 2019 12:36
    1 0
    Pazar günü de olsa bu törene katılmayana böyle ciddi cezalar veriliyorsa, yönetmelik açıkça böyleyse ülke genelinde katılmayan herkes ceza görsün. Öyle bir şey yoksa birileri böyle kuralları biryerlerinden uyduruyorsa, Milli Eğitim yetkilileri bu isgüzar cezacıları görsün. Herkes kendini her konuda kural koymaya yetkili sayamasın.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;