GÜNCEL

NYT'nin Taksim Camii hazımsızlığı

Tarih
25 Mart 2019
İzlenme
Kişi

Kültür Varlıkları Koruma Kurulu'nun onay vermesiyle yapımına başlanan Taksim Camii'nde önemli aşama kaydedildi. Caminin 2019 sonlarına doğru hizmete açılması planlanıyor.

ERDOĞAN'I CAMİ YAPTIĞI İÇİN SUÇLADILAR

Taksim Camii daha açılmadan, dünya medyasının gündemine geldi.
Amerikan The New York Times gazetesi Taksim Camii ile ilgili yazısında, "Erdoğan, İstanbul'da seküler hayatın sembolüne cami inşa ediyor" başlığını kullandı.

NYT'nin Taksim Camii hazımsızlığı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı suçlayıcı ifadelerin kullanıldığı haberde, Taksim Camii'nin inşasının hazmedilemediği anlaşılıyor.

"TAKSİM SEKÜLER YAŞAMIN MERKEZİ"

Gazete haberinde; laik cumhuriyetin, Atatürk ilkelerinin merkezi, kalesi olarak görülen ülkenin en önemli seküler meydanına, dini yapı inşa edildiğini iddia etti.

"CAMİ YAPILMASINA KARŞI ÇIKAN TÜRKLER VAR"

Cami yapılması ile laikliğin elden gittiğini savunan gazete, az sayıda da olsa Türklerin bir kısmının cami yapılmasına karşı çıktığını belirtiyor.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • hursit dilaver

    25 Mart 2019 15:36
    2 0
    ULAN DİNGİLLER. NİYE İÇİMİZ DE ÇOK HEVESLİSİ VARKEN.İSLAM,OSMANLI KİN VE NEFRETLİSİ VARKEN, LOZAN HAYRANI VE DEVLET-İ FEHİMANE DEVŞİRMELERİ VARKEN, NİYE HRİSTİYAN ETMEDİNİZ.MECLİSTE BİLE DİN DEĞİŞTİRME İŞİ KONUŞULDU.KİM MANİ OLDU SİZEa.llahı ve padişahı yere indirdik diyen adam da icracı bir adamdı.bütün güç de sizde idi.OKUMUŞ TAKIM ÇANAKKALEDE ŞEHİT OLDU. ÖNÜNÜZ DE AÇILMIŞTI.SIKINTI ÇIKARACAK KALMAMIŞTI. şimdi boşuna ağlamayın.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;