GÜNCEL

Nazlı Ilıcak'tan Fetullah Gülen ve Hilmi Özkök açıklaması

Tarih
17 Şubat 2020
İzlenme
Kişi

AK Parti eski milletvekili Emin Şirin'in Genelkurmay eski başkanı Hilmi Özkök'ün açıklamalarına eski eşi Nazlı Ilıcak'tan cevap geldi.

Şirin, 1999'da ABD ziyaretinde Fethullah Gülen'in davetine katıldıklarını belirterek, "Nazlı Ilıcak ‘Askeri vesayetten ne zaman kurtuluruz?' deyince Gülen ‘Hilmi Özkök Genelkurmay Başkanı olduğunda' karşılığını verdi. Bunlar bizzat şahit olduğum sözlerdir" iddiasında bulunmuştu.

nazlı ılıcak hilmi özkök ile ilgili görsel sonucuKanlı 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan ve uzun süre FETÖ'den hapis yatan Ilıcak, Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuştu. Nazlı Ilıcak, Özkök'ün "FETÖ" tartışmasının içine çekilmesinin haksızlık olduğunu söyleyerek, “Şirin'in sözleri gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Öztürk’ün aktardığına göre Ilıcak, şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi sıra Hilmi Özkök gibi demokrat bir Genelkurmay başkanını suçlamaya mı geldi? Eğer Emin Şirin böyle bir cümle duymuş ise bu ancak Özkök'ün ‘Askeri vesayete karşı, orduyu meşru bir çizgide tutma gayretine' bir atıftan ibarettir. Ben böyle bir şey konuşulduğunu hatırlamıyorum. Eğer ‘Yakınlığımız var' şeklinde bir cümle sarf edilseydi elbette hatırlardım. 28 Şubat sürecinde Özkök'ün demokrat kişiliği vurgulanmışsa, bu husus cemaate yakınlığını değil, sadece meşru çizgide bir duruşu olduğunu gösterir. Bu yüzden de Özkök'ün FETÖ tartışması içine çekilmesi, hak etmediği bir durumdur. Özkök, ilk iktidara geldiği dönemlerde AK Parti hükümetine kurulan askeri ve yargı kumpaslarının boşa çıkmasını sağlayan isimdir."

nazlı ılıcak hilmi özkök ile ilgili görsel sonucu

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;