DÜNYA

Nasrallah : 'İdlib'de uzlaşma da olsa orada kalacağız'

Tarih
21 Eylül 2018
İzlenme
Kişi

Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah bir televizyon konuşmasında 'bir sonraki uyarıya' kadar Suriye'de kalacaklarını belirterek, "İdlib'te uzlaşma da olsa orada kalacağız" dedi.

Nasrallah, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Soçi'de bir araya gelerek Suriye rejiminin İdlib'e operasyon yapmasını önlemek için gerçekleştirdiği anlaşmayı kastederek "İdlib'te uzlaşma da olsa orada kalacağız. İdlib anlaşmasıyla birlikte şayet her şey doğru yapılırsa, Suriye'nin büyük bir sükunete varabileceğini tahmin ediyoruz, somut bir şekilde artık cepheler olmayacak" diye konuştu.

idlib ile ilgili görsel sonucuNasrallah, "Bizim oradaki varlığımız bir gerekliliğe ve Suriye liderliğinin rızasına bağlıdır" dedi.

Rus savaş uçağının düşerek 15 askerinin ölümüne neden olan saldırı hakkında da "Bazı özürler doğru değil. Lazkiye'de barikatı ya da bölgeyi ya da yoğunluğun olduğu yeri vurup, Hizbullah'ın suçudur demek. Bunların tümü İsrail'in yalanı. İşte bu gerçek." ifadelerini kullandı.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;