SİYASET

Mustafa Kamalak: Saadet Partisi Cumhur İttifakı'na katılırsa felaket olur

Tarih
17 Haziran 2021
İzlenme
Kişi

Saadet Partisi'nde Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun koltuğunu işaret edererek kongre çağrısında bulunmasının yankıları devam ediyor.

Asıltürk'ün kongre çağrısına Karamollaoğlu'nun, "Parti içi meseleleri konuşmayalım" tepkisinde bulunmasından sonra bir tepki de partinin eski genel başkanı Mustafa Kamalak'tan geldi.

"FELAKET OLUR"

KRT TV'de canlı yayına bağlanan Kamalak, ''Şu an biliyorsunuz bir Cumhur ittifakı var. Bunun karşısında kendi ifadelerine göre; 'Zillet ittifakı' var. Millet ittifakına dedikleri bu. İktidarın bir ortağı böyle diyor.

Eğer Saadet Partisi, Cumhur İttifakı'na katılırsa bu ülke bakımından vahim sonuçlar doğurur. Ülke iki keskin tahtaya bölünür. Müslümanlar ve gavurlar kampı olarak anılır. Çünkü orada bölücüler olacaktır, FETÖ'cüler olacaktır. Bunu kullanırlar.  Hainler olacaktır. Bu, ülke için felaket olur. Benim asıl endişem buna dairdir." ifadelerini kullandı.

"ATEİSTLERİMİZ BİLE İNANÇ SAHİBİ"

Kamalak, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

SP eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak'tan Erdoğan'a erken seçim ve adaylık uyarısı - Gerçek Gündem"Bu ülkenin her bir ferdi, bana göre inanç sahibidir. Nitekim genel başkanken; Eskişehir'deki bir konuşmamda dedim ki; 'Bizim insanlarımızın hepsi inanç sahibidir. Hatta ateistlerimiz bile. Biraz kurcalayınız, Müslüman olduğunu söyleyecektir.'

Ben bunları dediğimde; 'Kamalak söyle böyle dedi' ifadelerini kullandılar. Ateistler için, 'Kamalak onlara bile Müslüman dedi.' Bu ifadeleri kullandılar. Bizim insanlarımız Batı'daki ateist değil. Müslümanız diyorlar. Şimdi ise bir yozlaştırılma, kaypaklaştırılma oldu. Maalesef yalama hale getirildi. Kim ne dediğinin pek farkında değil.

"HERKESİN İNANCI KENDİNE"

'Ateistler Derneği' bir fotoğaf çekmişti. Videoda; 'Küba olduğu için kapalıyız, açılacağız' diyenler vardı. Şimdi biz insanların dini duygularını kullanarak eleştiremeyiz. Herkesin inancı kendine.

Ama gerçek inanç sahipleri, inançsızlara inanıyorsa, kendi düşüncesini telkin etme yoluna gider. Bunu hakaret ederek, aşağılayarak, ötekileştirerek yaparak, kendi düşüncesini başkasına aktarabilir mi? Biz bundan bahsediyoruz. Bunun için diyoruz ki, asla ve asla kopmayalım. Hepimiz bu milletin evlatlarıyız.

"SAADET, CUMHUR İTTİFAKI'NIN YANINDA YER ALIRSA, KIRMIZI ÇİZGİLERİNİ YOK EDER"

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU, SP GENEL BAŞKANI KARAMOLLAOĞLU İLE GÖRÜŞECEK - Son Dakika HaberleriBen genel başkan olduğum zaman tüm teşkilata genelge göndermiştim. Sakın kırıcı, incitici, ötekileştirici ifadeler kullanmayın. Dilimizde meramımızı anlatacak kadar güzel kelimeler olsun. Bunları tercih edin. Bunların dışına çıkmayın diye. Tüm teşkilata genelge göndermiştim.

Eğer Saadet Partisi, bugün olan şartlar dahilinde Cumhur İttifakı'nda yer alacak olursa; kendi 50 yıllık çizdiği çizgilerini reddetmiş olur. Kırmızı çizgilerini reddetmiş olur."Eylemine alkış tutan belediyelere CHP'den destek! - Son Dakika Haberler

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Barış

    17 Haziran 2021 11:27
    1 0
    saadetçiler ALLAH sizi ıslah eylesin. kakalak bu yaştan sonra ibne olasın.
  • Ndr

    17 Haziran 2021 11:20
    1 0
    Allah belanızı versin. Çirkin siyası kavgalarınıza Allah'ı Kitab'ı karıştırmayın. Beyni sulanmış müptezeller .. Düşün artık Müslümanların yakasından. Kininizden gözünüz dönmüş.
  • kulo

    17 Haziran 2021 10:55
    4 0
    e yani... mümin münafık herkes yerini bilmiş ve bulmuş, bu saatten sonra saf değiştirmenin kimseye bir yararı olmaz. müşriki, dinsizi, !bnesi, ga^atı zaten kendini de gizlemiyor, safını da gösteriyor.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;