SİYASET

Meral Akşener: Sayın Gül çapındaki bir siyasetçi...

Tarih
27 Aralık 2018
İzlenme
Kişi

İP Genel Başkanı Meral Akşener, bir grup gazeteciyle yaptığı sohbette, merak edilen sorulara da yanıt verdi.

Gül ve Davutoğlu parti kurar mı?

Siyasi kulislerde bir süredir 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, önümüzdeki günlerde yeni bir siyasi parti kuracağı iddiaları konuşuluyor. Akşener, gazetecilerin bu konudaki soruları üzerine ise şu yanıtı verdi:

gül davutoğlu ile ilgili görsel sonucu"Seçime giderken böyle bir parti kurulmaz diye düşünüyorum. Genellikle siyasi çalışmaların özelliği seçim sonrasını görmektir. Yani 31 Mart akşamı çıkan sonuçlar itirazları doğurur. Bütün siyasi partiler açısından söylüyorum. Siyaset gerekçesiz olamıyor.

"Dolayısıyla 'Hadi, canım istedi parti kurduk' demekle olmuyor. Bir büyük mücadeleyi veriyorsunuz, gerekçen olması gerekiyor. Ben Sayın Gül'ü uzun zamandır tanır, sayar ve saygı duyarım. Sayın Gül çapındaki bir siyasetçi bugün onu yapmaz. 31 Mart akşamı çıkan sonuç bunu belirler."

"AK Parti seçmeni kulak çekecek"

Akşener, iktidar partisinin yıllardır seçimler yaklaşırken, kutuplaştırma, gerginlik politikası uygulaması, seçim sonuçları ile oynandığı için "nasılsa sonuç değişmeyecek" algısı nedeniyle artık "sandığa gitmeyeceği" iddialarına da tepkili. Seçmenin tam tersine, sandığa daha çok sahip çıkması gerektiğini savunan Akşener şu görüşleri dile getirdi:

akşener yeniakit ile ilgili görsel sonucu"Sonuç niye değişmesin? (17 Nisan 2017 Anayasa değişikliği) Referandumda hepimiz farklı farklı çalıştık. İstanbul'da Ankara'da, 17 büyükşehirden 'hayır' çıktı. Sürekli hilenin hurdanın söylenmesini doğru bulmuyorum. Sandık başındaki müşahit, sizi temsil eden kişi orayı boş bırakırsa, sandıklar açıldığında boş olursa olur. Hileler orada olur. 1989'da olduğu gibi bir kulak çekme yapacak seçmen; ve bunu AK Parti seçmeni yapacak." (T24)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Namyelüs

    27 Aralık 2018 20:58
    0 0
    Sayın Akşener,kulağınızı uzatır mısınız?
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;