GÜNCEL

Mehmed Bir Cihan Fatihi salladı: Yerin dibine batsın!

Tarih
21 Mart 2018
İzlenme
Kişi

Aylardır beklenen Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisi dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi. Twitter'ı sallayan ilk bölümde binlerce kullanıcı dizide kullanılan kıyafetleri yerden yere vurdu. Dizide Fatih Sultan Mehmet'i canlandıran oyuncuya "Tanrı sizi korusun" ifadelerinin kullanılması, "Peygamber övgüsü almış bir komutana bu nasıl hitap?" yorumlarına neden oldu.

Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor gibi isimlerin başrolünde oynadığı Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisi Kanal D'de başladı.Fatih Sultan Mehmed'in hikayesinin konu alındığı dizide geçen replikler ve kadın oyuncuların dekoltesi ilk bölümde tepkilere yol açtı. Dizinin ilk dakikalarında Mara Hatun'un Edirne'ye gitmek için yola çıkan Sultan Mehmed'e "Tanrı sizi korusun" demesi sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Öte yandan kadın oyuncuların dekolteli kıyafetleri Twitter'ı salladı. Osmanlı Devleti gibi şanlı bir milletin kadınlarını sürekli dekolteli kıyafetler ile ekrana getirilen diziye kullanıcı tepkileri şöyle:

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • şeytan

  22 Mart 2018 19:55
  0 1
  onlar benim askerlerim. beğenmeyen izlemesin. hem beğenme hem seyret. bana uyanların binde biri bile değilsiniz
 • mehmet akça

  22 Mart 2018 14:09
  1 0
  bu diziyi izleyenlerde sıkıntı var bence yahu hem müslümna olup hemde aydın doğanmedyası izlenir mi adamların amacı türkiyeyi ingilterenin güdümüne sokmak vede dinsizleştirmek ateist çizgiye en yakın noktaya getirmek bence başarılı oldularda büyük oranda (uzaydan biri gelse dinleri tarif etseler türkiyeye geldiğinde hristiyan ülkede birkaçtane müslüman var diye yorum yapardı herhalde)
 • ÖZCAN

  22 Mart 2018 10:51
  1 0
  BANA KANALINI SÖYLE SANA DİZİNİN NASIL OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM. BAŞKA BİR ŞEY BEKLEMEK AKLA ZİYAN BİR DURUM.BİLİNÇLİ ŞEKİLDE TARİHİ GERÇEKLERİ EROZYONA UĞRATMA GAYRETİ OLARAK GÖRMEK LAZIM..
 • mamocan

  22 Mart 2018 09:21
  0 1
  bugüne kadar Atatürk'ün dinini tartıştınız. merak etmeyin FSM yi de göreceğiz. Akşemsettin Fatihi neden terketti Anadoluya geçti. gidin araştırın. Fatihin cenaze töreninin resmen hristiyan töreni olduğunu söyleyenler var.
 • Mehmet

  21 Mart 2018 17:08
  10 0
  Kanal D den ne bekliyoz ki Zakkum ağacında gül bitecek değil ya
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;