SİYASET

Kılıçdaroğlu: Seçimlerde şaibe var

Tarih
22 Haziran 2018
İzlenme
Kişi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Amerika’nın Sesi'ne konuştu. Burada Türkiye'de yaşanan siyasi gelişmelerle ilgili birtakım eleştirilerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki seçimlerde şaibe olduğunu iddia etti.

"DEMİRTAŞ HAPİSTE TUTULUYOR"

Kılıçdaroğlu sandık güvenliği konusuna değinerek, "Sayın Demirtaş hapiste tutuluyor. Bazıları üzerinde büyük baskılar var, medya dünyası şu anda yüzde 90’ı iktidarın kontrolünde. Biz bu koşullarda seçime gidiyoruz. Dolayısıyla kendi güvenliğimizi de sandık güvenliğini de almak zorundayız. Bunu sağlayacağız.”

"AMERİKA TÜRKİYE İLİŞKİLERİNİN DERİNLEŞMESİNİ İSTERİZ"

Türk Amerikan ilişkilerin de değinen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Amerika Türkiye ilişkilerinin sağlıklı bir zeminde yürümesini ve derinleşmesini isteriz. Amerika’nın dünya için önemini de biliyoruz. Türkiye ile Amerika arasında köklü tarihsel bağlantılar ve ilişkiler var. Bunun da farkındayız ilişkilerin karşılıklı meydan okuma şeklinde değil de tam tersine bir uyum şeklinde olması, Ortadoğu’daki sorunların çözümünde Türkiye’yi önemli bir aktör olarak öne çıkabilir. Avrupa Birliği’ne üyelik sürecine Amerika katkıda bulunabilir. Pek çok alanda birlikte hareket etme imkanı var. Bu hem Amerika’nın Ortadoğu’daki rolü açısından hem de Türkiye’deki dinamikleri harekete geçirmesi açısından son derece önemli.”

21 Haziran 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • kulo

    22 Haziran 2018 11:32
    0 0
    biraz erken başlamış mı sanki. genelde seçimden sonraki yenilgi ezikliğine vokal olarak söylerdi bu şarkıyı bay ka-mal. şimdi sen "kimse beni sevmiyo" da dersin k.emrah edasıyla. dur dur akepe oyları çaldı, kendisine mühürlü oy pusulalarını da çöpte bulduk şarkısı vardı bir de. ayy, en sevdiğim. özellikle bu şarkıyı çok güzel söylüyon la kamal. haydi bi daha, bi daha bi daha. hep beraber söyleyelim....
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;