SİYASET

Kılıçdaroğlu 'koltuğu neden bırakmadığını' açıkladı

Tarih
30 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi

CHP lideri, 24 Haziran seçimlerinden sonra bırakmayı düşündüğünü ancak Muharrem İnce'nin kendisine güven vermediğini söyledi.

Seçimlerin ardından CHP'de başlayan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Koltuğu bırakmıyor." sözlerine Kılıçdaroğlu yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri sonrası partisinde başlayan olağanüstü kurultay tartışmalarıyla ilgili olarak Parti Meclisi (PM) toplantısında sessizliğini bozdu.

 kılıçdaroğlu ince ile ilgili görsel sonucu

"SEN GENEL BAŞKAN OLURSAN PARTİ DAĞILIR DEDİM"

Seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile bir araya geldiği akşam yemeğiyle ilgili Kılıçdaroğlu, İnce'nin kendisine "Genel başkanlığı bırak onursal başkan ol." teklifini getirdiğini hatırlatarak "Ben de bunu yapmayacağımı söyledim ve kendisinin genel başkan olması durumunda partinin bir hafta içinde dağılacağını da söyledim." dediği öğrenildi.

"BIRAKACAKTIM, İNCE GÜVEN VERMEDİ"

Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu'nun "Ben sonsuza kadar genel başkan olmayacağım. İlla ki bırakacağım. Bir yerde bırakacağım. 24 Haziran seçimlerinden sonra da bırakmayı düşünüyordum. Sayın İnce'yi, benden sonra genel başkanı olması için aday gösterdim. Aklımızda bu vardı. Ancak sonrasında yapılanlar maalesef güven verecek şeyler değil, bana güven vermedi. Süreç çok farklı bir noktaya gitti." dediği öğrenildi.

kılıçdaroğlu ince ile ilgili görsel sonucu

"DELEGEYİ ARAYIP İMZA İSTEYENDEN GENEL BAŞKAN OLMAZ"

Kılıçdaroğlu'nun bunları Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün'e de anlattığını dile getirdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun, İnce'ye yönelik, "Delegeyi arayıp kendisi için imza isteyen, oy isteyenden CHP'ye genel başkan olmaz." eleştirisinde bulunduğu da ifade edildi.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Mustafa

    30 Ağustos 2018 13:03
    0 0
    Koltuk cezbedicidir. Müntesiplerinin teveccühü ve nazarı olduğundan bırakılması zordur. Bırakılması durumunda insan kendisini boşlukta hissedecektir. Ölen siyasilerde bu hastalığın ne denli insanı bağladığı görülmüştür.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;