SİYASET

Kılıçdaroğlu ile görüşen Akşener: Adaylığım sürüyor

Tarih
25 Nisan 2018
İzlenme
Kişi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İP Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Merkezi'ndeki görüşmesi sona erdi. Görüşme sonrası Kılıçdaroğlu ve Akşener ortak açıklama yaptı. Akşener, "100 bin imza ile adaylığımı sürdürmek istediğimi belirtmek isterim" dedi Kılıçdaroğlu ise, "Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, biz demokrasiyi savunanlar hangi parti olursa olsun 24 Haziran ve 25 Haziran'da bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getireceğiz." diye konuştu
İP Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Merkezi'ne geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Akşener arasındaki kritik görüşme sona erdi.

İP lideri Akşener her şartta cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklamıştı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin ise cumhurbaşkanı adayı henüz belli değil. CHP'de dün gerçekleşen MYK ve PM'de Kılıçdaroğlu'na ittifak ve cumhurbaşkanı adayı ile ilgili görüşmeler için tam yetki verildi. 

GÖRÜŞME SONRASI ORTAK AÇIKLAMA

Akşener'in Kılıçdaroğlu'nu ziyaretinin ardından gerçekleşen basın açıklamasında ilk sözü İP Genel Başkanı Akşener aldı.

 

"ADAYLIĞIM SÜRÜYOR"

Akşener, "Türkiye'de demokrasinin, milletin sesinin, hukukun üstünlüğünün gerçekleşmesi için gerekeni yapmak üzere bir adım attılar, biz de kendilerine teşekkür ediyoruz. İçeride ne konuşuldu merak ediyorsunuzdur. 1 Nisan'da olağanüstü kurultayımızda aziz miletimize ilan ettiğimiz gibi İP'nin yüz bin imza ile cumhurbaşkanı adaylığımı sürdürdüğümü paylaşmak isterim. Siyaseti geçmişten itibaren tanzim etmeye kalkanların burada başarısız olacağı açıktır. Demokrasi katliamının önüne geçildi. Tekrar teşekkür ediyorum, hem Sayın Genel Başkan'a hem de arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Partinin sloganını da söyleyeylim: Türkiye ve milletimiz iyi olacak." dedi.

"DEMOKRASİ BİRLİKTELİĞİ SÜRDÜRÜLMELİ"

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise, "Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, biz demokrasiyi savunanlar hangi parti olursa olsun 24 Haziran ve 25 Haziran'da bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getireceğiz. Bundan yüzde yüz eminim. Demokrasi birlikteliğini sürdürmenin önemli olduğunu düşünüyorum." dedi.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;