GÜNCEL

Kemal Alemdaroğlu, Başörtülü üniformalı asker profilini hazmedememiş

Tarih
23 Eylül 2020
İzlenme
Kişi

28 Şubat’ın sivil cuntacılarından olan ve başörtülüleri öğrencilere yönelik fiziksel ve psikolojik işkence metodlarının en aşağılıkçasını uygulayan İstanbul Üniversitesi Eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu, takındığı faşizan tavrın cezasını hukuki olarak çekmediği için küstah tavrını sürdürüyor. Darbeci Kemal Alemdaroğlu, katıldığı bir TV programında, başörtülülere yönelik skandal söylemlerini sürdürdü.

Kemal Alemdaroğlu başörtüsü genelgesi için konuştu: Hiçbir zaman hata olarak görmedimErgenekon davasından 15 yıl 8 ay hapis cezası alan fakat FETÖ’cü kolluk ve yargı mensuplarının davayı sulandırması sonrası tahliye edilen İstanbul Üniversitesi Eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu, 28 Şubat döneminde yaptığı zulmü savundu. Hukuki olarak hiçbir yaptırıma maruz kalmamanın verdiği şımarıklıkla milli iradeye meydan okuyan Almedaroğlu, eline fırsat geçse aynı zulmü sergileyeceğini TV ekranlarından canlı yayında deklare etti. Hitler dönemi Almanya’sını aratmayan faşizan bir tutum takındığı rektörlük dönemindeki hiçbir insanlı dışı uygulamasından utanmadığını da ekledi.

Ahmet Hakan: Hey gidi Kemal Alemdaroğlu hey...Sunucunun ‘Başörtüsü yasağını savunuyor musunuz’ sözlerine Alemdaroğlu’ndan ‘Evet’ yanıtı geldi. Sergilenen zulmün baş mimari olan Alemdaroğlu rezaletini şu sözlerle savundu: “Hayır hiçbir zaman hata olarak görmedim. Anayasamız çok açık. Yargıtay kararı, Danıştay kararı, AİHM kararı ortadayken, bugün bunları tekrar tekrar konuşmanın hiçbir anlamı kalmadı. Bugün başörtüsüyle meclise girdiği için meclisten çıkarılan kişi büyükelçi. Bugün başörtülü bakanlar, milletvekilleri, lise müdürleri ve hatta hiçbir zaman düşünemeyeceğimiz şekilde üniformalı başörtülü asker var. Bunlar siyasal İslam’ın Türkiye’yi artık Türklük dışına dışına çevirmekte olduğunu gösteriyor. Türkiye’de siyasal İslam var. Her ne kadar karşımda siz böyle oturuyorsanız bir süre sonra belki de bunlar da olmayacak. Ben paranoyak değilim.” (YeniAkit)

Kemal Alemdaroğlu: 28 Şubat'a darbe olarak bakmıyorum, kararlar hükümetle birlikte alındı, baskı yoktu | PolitikYol Haber Sitesi

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • mehmetm

  25 Eylül 2020 21:53
  1 0
  Kim '' Ben paronayak hastasıyım '' diye hastalığını kabul ediyor da bu hasta adam kabul etsin. Bu faşist, hasta adam hala dışarıda serbestçe dolaşıyor ve üstüne bir de TV ekranlarına çıkarılıyor şaşırmamak elde değil.
 • Mehmet

  25 Eylül 2020 17:06
  1 0
  Zalimler için YAŞASIN CEHENNEM!!!!!! Cennet adam istediği gibi cehennem de adam ister Cehalet kalkar ama eşşeklik baki kalır
 • ultra yandaş

  24 Eylül 2020 07:44
  2 0
  Bu millet sana bişey yapar ama... Hadi hayırlısı
 • Sahipkıran

  23 Eylül 2020 10:34
  2 0
  Paranoyak değil dibisin... Lağım çukuru mahluk!
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;