SİYASET

İzmirliler Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet etti

Tarih
07 Nisan 2016
İzlenme
Kişi

İSTOK üyeleri İzmir Basmane’de bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde toplanarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sarf ettiği sözleri protesto etti.

Kadınlar ellerinde "İzmir bu hakareti affetmeyecek", "Kişi kendinden bilir işi", "Kılıçdaroğlu kendine gel", "Edep yahu", "Erdemsiz Kılıçdaroğlu" yazılı dövizler taşıdı.

İzmirliler Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet etti

"HAKARET TÜM KADINLARA YAPILMIŞTIR"

 

Grup adına konuşan İSTOK Dönem Başkanı Avukat Halit Çelik, ’’Herkesin dilediği gibi düşünmesi, düşüncesini özgürce ifade etmesi en temel haklardandır. Ancak hakaret ve nefret dili nitelikli bir düşünce açıklaması olmadığı için bu kapsamda asla değildir, suçtur. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na karşı sarf ettiği, ’aileden sorumlu bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşuyor’ ifadesi son derece çirkin, kaba, seviyesiz, ahlak dışı olduğu kadar hiçbir dini ve mezhep tarafından onaylanmayacak derecede ruhsuz ve maneviyatsız, hiçbir ideolojinin benimsemeyeceği kadar derinlikten yoksun. Sivil toplumun sözcüleri olarak, bu beyanları kuvvetli bir şekilde kınıyoruz, ayıplıyoruz. Kılıçdaroğlu, sarf ettiği sözden geri dönecek, kastını aşan beyanlar olduğu için özür dileyecek diye beklerken sözlerinin arkasında olduğunu açıklamış bulunuyor. Böylece kötülük kastı ile beyanlarda bulunduğunu itiraf etmiştir. Sarf edilen söz; hakaret, aşağılama ve nefret içermesi nedeni ile suç teşkil ettiği için Cumhuriyet savcılarını soruşturma için harekete geçmeye çağırıyor, kamuoyuna açık suç duyurusunda bulunuyoruz. Hakaret sadece bakana değil, kadınlığından dolayı aşağılandığı için tüm kadınlara, insan olarak hepimizedir."

 

İzmirliler Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet etti

İzmirliler Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet etti

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;