DÜNYA

İran Cumhurbaskanından kritik açıklama

Tarih
11 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi

Suriye topraklarından İsrail'e fırlatılan roketlerin ardından Tel Aviv yönetiminin saldırıdan İran’ı sorumlu tutarak, şiddetli bir misillemeyle karşılık vermesi ile beraber artan gerilimin üzerine, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bu gece açıklama yaptı.

İsrail'in kendisine yapılan saldırıya karşı, 28 savaş uçağını havalandırması ve 70 füze ateşlemesini yorumlayan Ruhani “ Saldırıların arkasında kesinlikle İran yok. Biz İran’ın üssüne saldıran Işid’e karşılık verdik fakat İsrail’e bir saldırı söz konusu değildir” ifadesinde bulundu.
Hossein Salami ile ilgili görsel sonucu
İran Devrim Muhafızları lideri Hossein Salami, mevcut diplomasinin İran’a yardımı olmadığını belirterek, “Düşmanlarımız askeri bir çözüme yanaşmıyorlar, bize ekonomik olarak baskı yapmaya çalışıyorlar. Bu düşmanlara karşı direnmek en iyi cevap yolu” açıklamasında bulundu.Salami, Avrupa ülkelerinin nükleer anlaşma konusunda ABD’den bağımsız hareket edemediklerini vurgulayarak, düşmanlarının askeri bir çözümden ziyade, ekonomik baskılar ile İran’ı yıldırmaya çalıştığını dile getirdi. Konu ile alakalı açıklama yapan İran’ın dini lideri Ayetullah Hamaneyn ise, Avrupa ülkelerine atıfta bulunarak, “Bu ülkelerin liderlerine güvenmiyorum” dedi.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Deli Filozof

    11 Mayıs 2018 22:57
    0 0
    Ben bu diziyi seyretmekten biktim. Hep ayni sahne, hep ayni diyaloglar. Ísrail "Íran tehdidi" var diye, kendi siyonist planlarini rahatça uyguluyor, müslüman kani içiyor. Íran "Ísrail düsmanligi" kisvesi altinda, resmi mezhebini yayiyor ve bunun yaninda petrol fiyatlarinin yükselmesine sebeb olup cebini petro-dolarlarla dolduruyor. Ísrail-Íran çekismesi, üzeri kara çarsafla örtülmüs bir Siyonis Yahudi-Sii Íran kardesligidir.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;