GÜNCEL

İngilizler yeni sistemden rahatsız

Tarih
10 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi

Türkiye dün resmen yeni sistemine kavuştu. Güçlü ve milli bir Türkiye için kolları sıvayan Başkan Erdoğan önderliğindeki Bakanlar Kurulu İngilizleri rahatsız etti.

Türkiye yeni döneme daha güçlü ve daha sağlam adımlarla basabilmek için yönetim sistemini değiştirdi. Daha kararlı bir meclis ile daha sağlma bir yönetimi uyum içinde demokrasi ile harmanlayıp istikrarı vadeden yeni sistem, İngilizleri huzursuz etti.

BBC'nin canlı olarak takip gerçekleştirdiği Başkanlık yemin töreninde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden AK Saray diye bahsedildi.

İngilizler yeni sistemden rahatsızAK SARAY ALGISI

Özellikle bir algı operasyonu gibi yürütülmeye çalışılan bu projede, BBC "kullanım hakkı Cumhurbaşkanlığına, tapusu millete ait olan" Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni AK Saray olarak lanse etti.

Özellikle bir algı oluşturma ve tiye alma amacıyla yazılan bu başlıkta, hem törenden hem de yeni dönemdeki güçlü Türkiye'den Londra'nın rahatsızlık duyduğu açıkça görülebiliyor.
İngilizler yeni sistemden rahatsız


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • HAK DAVA

  10 Temmuz 2018 13:46
  2 0
  BIRAKIN O DOMUZLARI ANIRMAYA DEVAM ETSİNLER ONLAR GİTSİNDE ÖNCE buckingham sarayına bir baksınlar aceba o saray KİMİN MİŞ KENDİ SARAYLARINA DİL UZATAMAYAN KÖPEKLER MİLLETİN SARAYINA DİL UZATIYORLAR DOSTLAR BU KUDUZ İNGİLİZ KÖPEKLERİNE FIRSAT VARMEYİN....
 • belki

  10 Temmuz 2018 13:41
  0 0
  beyaz saraya atıf yapılmışta olabilir
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;