EKONOMİ

IMF'den Türkiye açıklaması

Tarih
16 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi

IMF Sözcüsü, Türkiye'den finansal destek talebinin gelmediğini belirterek, "Durumu yakından izliyoruz. Yeni yönetimin güçlü ekonomik politikalara bağlılığını ispatlaması gerekecek" dedi.

Dünya gazetesinin aktardığına göre, Uluslarara Para Fonu (IMF) Sözcüsü Türkiye'deki finansal gelişmelere ilişkin değerlendirmede bulundu.

İMF ile ilgili görsel sonucu

Sözcü, Türkiye'nin piyasalarda oynaklığın yaşandığı bir dönemde istikrarı desteklemek ve dengesizlikleri azaltmak için güçlü ekonomik politikalar ortaya koyması gerektiğini bildirdi. Sözcü, "Son piyasa oynaklığı ışığında, yeni yönetimin bir taraftan merkez bankasının fiyat istikrarını koruma görevini yerine getirmesinde tam operasyonel bağımsızlığını sağlarken, diğer taraftan makroekonomik istikrarı destekleyecek ve dengesizlikleri azaltacak güçlü ekonomik politikalara bağlılığı ispatlaması gerekecek." ifadelerini kullandı.

IMF Sözcüsü, Türk yetkililerin kendilerinden finansal destek talep etmeyi düşündüklerine dair bir işaret olmadığını belirtirken, durumu yakında izlemekte olduklarını ifade etti.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Karademir

  16 Ağustos 2018 15:22
  0 0
  Avuçunuzu yalarsınız.
 • HAK DAVA

  16 Ağustos 2018 14:00
  0 0
  ULAN ŞEREFSİZ KÖPEKLER BİZİM SİZİN GİBİ KÖPEKLERE İSBAT EDECEĞİMİZ BİŞEYİMİZ YOK AMA SİZ ÖNCE TÜM DÜNYAYA ADAM OLUP OLMADIĞINIZI Bİ İSPAT EDİN ADAM DEĞİLSİNİZ ADAM DAHA TÜRKİYENİN GELMESİNİ ÇOOK BEKELRSİNİZ AMA SİKTİN SENE GELMEYECEK SİZİN GİBİ KAFİRLERİN KAPISINA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;