DÜNYA

İlk anket sonuçları: Oprah Winfrey aday olursa Trump'ı geçebilir!

Tarih
12 Ocak 2018
İzlenme
Kişi
 ABD'de televizyon yıldızı Oprah Winfrey'in başkanlığa aday olacağı yönünde spekülasyonların ardından ilk anket yapıldı

 

Altın Küre ödül töreninde yaptığı konuşmayla dikkatleri üzerine çeken ve törenin ardından ABD başkanlığı için aday olması gerektiği yönünde spekülasyonlar yapılan ABD'li talk show sunucusu Oprah Winfrey'in olası bir seçimde Donald Trump'a karşı kazanabileceği belirtildi.

oprah winfrey

Rasmussen'in telefon ve internet yoluyla yaptığı ankete göre, ankete katılanların yüzde 48'i aday olması durumunda Oprah Winfrey'e oy vereceğini söylerken, yüzde 38'lik bir dilim oyunu Trump'a vereceğini belirtti. Ankete katılanların yüzde 14'ü ise kararsız olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump daha önce Winfrey'in adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada, "Oprah’ı başkanlık seçiminde yenebilirdim ama aday olacağını sanmıyorum" demişti.

Geçtiğimiz Pazar günü Altın Küre'de güçlü bir konuşma yapan ve "Erkek iktidarının zamanı geçti" diyen Oprah Winfrey sosyal medyada yoğun destek almıştı. Altın Küre'de ödül alan Oprah Winfrey, kadınlara karşı ayrımcılığı protesto etmek için siyah kıyafetler giymiş ve yaptığı konuşmada kadınlara seslenerek kendi güçlerinin farkına varmaları ve korkusuzca ses çıkarmaları gerektiğini söylemişti.

Daha önce politikaya girmeyeceğini söyleyen Winfrey, yakın arkadaşlarının söylediklerine göre gelen yoğun desteğin ardından başkanlık yarışına girmeyi ciddi bir biçimde düşünmeye başladı.

Yıllardır talk show sunan Oprah Winfrey, ABD televizyonlarının fenomen isimlerinden biri olarak görülüyor.

 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;