GÜNCEL

HDP'den Yeni Şafak hakkında suç duyurusu

Tarih
19 Eylül 2019
İzlenme
Kişi

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Yeni Şafak gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

'Yeni Şafak gazetecilik değil andıç yayıncılığı yapıyor' başlığıyla yazılı açıklama yayınlayan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Azad Barış, gazetenin HDP’ye yönelik ‘yalan haberler’iyle ‘demokratik siyasete darbe rejiminin merkez üssü’ olduğunu ifade etti.

Gazetenin, Diyarbakır-Kulp'ta PKK’nın sivilleri hedef aldığı saldırı sonrası “Saldırıyı HDP yaptı” manşeti attığını belirten Azad, saldırıyı kınadıklarını kaydetti. Azad, gazetenin bugün de “Belediyeleri Kandil Yönetiyor” diye manşet attığını anlattı.

hdp bomba ile ilgili görsel sonucuHDP’li yönetici şöyle devam etti: “Yeni Şafak ve AKP borazanı olan diğer medya organları, kayyım darbesine karşı yükselen tepkileri bastırmak, darbeye meşruiyet kazandırmak için attıkları bu manşetlerle her gün rezilliklerine bir yenisini daha ekliyorlar.”

Azad, Yeni Şafak’ın yaptığının 28 Şubat andıçlarından farkı bulunmadığını belirterek “Bir daha tekrarlayalım ki, Yeni Şafak’ın yaptığı demokratik siyaseti tasfiye etmeye yönelik bir darbe suçudur” ifadelerini kullandı ve  gazete hakkında savcılığı suç duyurusunda bulunulacağını bildirdi. (Sputnik)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • APEX

  21 Eylül 2019 12:18
  0 0
  sızın yalan haberlerınız hakaretlerınız kufurlerınız ıfade oluyor bunlarınkı ıftıramı hepınız serefsız sınız hepınızın asılması olulerınızın yakılması lazım hayın toplulugu
 • Naci

  20 Eylül 2019 07:27
  0 0
  Estağfurullah canım Kandille HDP' niin ne ilgisi var! Tövbe tövbeee
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;