GÜNCEL

Gül'den Cuma çıkışı açıklamalar

Tarih
12 Ocak 2018
İzlenme
Kişi
 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül cuma namazı çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti cephesinden kendisine yöneltilen eleştirilerin hatırlatılması üzerine, Gül, "Arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum" dedi


  

"SERBEST YARGILANMALILAR"

Gül, Anayasa Mahkemesi'nin FETÖ'den tutuklu sanıklar Mehmet Altan ve Şahin Alpay hakkındaki kararıyla ilgili soru üzerine, "Ben cumhurbaşkanı iken ve ayrıldıktan sonra da gazetecilerin tutuksuz yargılanması hem adalet açısından hem Türkiye'nin imajı açısından doğru olduğunu hep söylemişimdir. Bugün de o görüşteyim. Türkiye'nin rahatlaması ve imajıyla, iyileşmesi açısından da hak, hukuk bu konularda yargılama yine devam eder yazarların, çizerlerin, gazetecilerin" yanıtını verdi.

 

Abdullah Gül: Polemiğe girmek istemiyorum

Anayasa Mahkemesi (AYM), FETÖ'den tutuklu sanıklar Şahin Alpay ve Mehmet Altan'ın "kişi hürriyeti ve güvenliği" hakkı ile "ifade ve basın özgürlüğü" haklarının ihlal edildiğine hükmedip serbest bırakılmalarını istemişti.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Selim

  12 Ocak 2018 23:42
  0 0
  Mimar rumuzlu arkadaş doğru söylüyor Abdullah gülü cumhurbaşkanı kale almayıp sadece bu aziz millete havale etmeli Baksanıza Güle samimiyetsilik yüzünden okunuyor her cümlesi cümle fitne odakları na hizmet ediyor yazık
 • Hakkı

  12 Ocak 2018 19:50
  2 0
  Niye gül bey bu ülkede torpilli meslek grupları mı var ? Mesela muhasebe ciler kasaplar terziler neden tutuksuz yargilansın demiyorsunuz. Ne tuhaf yahu gazetecilerin ne farkı var anlamıyorum ? Ne saçma bir temenni dır bu .
 • Veli

  12 Ocak 2018 18:10
  2 0
  RTE senin arkadasin degil Cumhurbaskanin.. Destur. Saygili ol
 • Mimar

  12 Ocak 2018 15:13
  4 0
  Ya arkadaş ne diye bu adama bir önem adlediyoruz ki. biz ehemniyet verdikçe gözler ona çevriliyor. boş verin istediğini söylesin.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;