GÜNCEL

Foyası ortaya çıkan İmamoğlu, torpil iddialarını böyle savundu!

Tarih
22 Eylül 2019
İzlenme
Kişi

İBB'ye CHP'den gelen referans mektuplarıyla işe alım yapıldığının belgelerinin kamuoyuna yansımasının ardından konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, parti içindeki yazışmayı gördüğünü ancak alımlarda böyle bir durumun kesinlikle geçerli olmadığını ileri sürdü.

İstanbul Büyükşehir Belediye BaşkanıEkrem İmamoğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne CHP'den torpille işe alımlar yapıldığının yazışmalarının ortaya çıkmasıyla ilgili konuşan İmamoğlu, parti içindeki yazışmayı gördüğünü ancak alımlarda böyle bir durumun kesinlikle geçerli olmadığını iddia etti.

İddiaları doğruladı

imamoğlu terledi ile ilgili görsel sonucuİmamoğlu, "Partimizin kendi içindeki bir yazışmayı gördüm. Açıkçası ilk bir cümlesi doğru, gerisi yanlış. Orada yanlış yapan arkadaşımızla ilgili il başkanlığımız gerekli işlemi yapacaktır." dedi.

İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

"Çok üzücü bir durum"

6 bine yakın başvuru oldu. 13 arkadaşı aralarında göreve davet edeceğiz. Bu tabi bize İstanbul'da Türkiye'de işsizliğin geldiği son noktayı işaret ediyor. Hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın bütün alımlarda objektif olacağız, hassas olacağız. Burada iyi bir başlangıçla hep böyle devam edeceğiz. Tabi 13 kişi için 6 bin başvuru gerçekten üzücü bir durum.

"Yanlış bir yazışmadır"

Partimizin kendi içindeki bir yazışmayı gördüm. Açıkçası ilk bir cümlesi doğru, gerisi yanlış. Böyle bir metodun benim için bir geçerliliği yok, doğru da değil. Orada yanlış yapan arkadaşımızla ilgili ilçe başkanlığımı gerekli işlemi yapacaktır. Herkes bizi referans yazabilir başkalarını yazabilir ancak bunun bizim için bir ayrıcalığı yoktur. Yanlış bir yazışmadır inşallah da bir an önce de düzeltilecektir. (YeniAkit)


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • APEX

  23 Eylül 2019 05:16
  1 0
  utanc verıcı karadenızlıler senden utanıyor rumoglu ısten cıkarma yapıp ıscı almak nedır hanı ıscı cıkarmak tasarruftu makam aracları dedın butun sosyal aracları a gosterdın ıscı attın kendı adamlarını topladın akp hakedıyor hala tutarsan chp lı ıscılerı beledıyelerınde olacagı bu
 • harputlu

  23 Eylül 2019 02:14
  1 0
  istanbula acimayin her sey guzel oluyor.... reisi harcadi bu istanbullular,,
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;