GÜNCEL

Fatih Erbakan: Asgari ücrete yüzde 50 zam yapılmalı

Tarih
02 Aralık 2021
İzlenme
Kişi

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi.

Erbakan, görüşmeleri başlayan asgari ücret konusuna da değindi.

"EN AZ YÜZDE 50 ZAM YAPILMALI"

Asgari ücret görüşmelerinin dün başladığını, ileriki günlerde yeni asgari ücretin tespit edileceğini hatırlatan Erbakan, "Yeniden Refah Partisi olarak, iş başına gelir gelmez işçi, memur, emekli maaşlarına yüzde 70 maaş zammı yaparak işe başlayacağız diyoruz. Asgari ücrete en azından yüzde 50'lik maaş zammının yapılması lazım. Yüzde 50'nin altında herhangi bir maaş artışının kabul edilebilmesi mümkün olmaz." diye konuştu.

"ÜRETİM KAPASİTEMİZİ ARTIRABİLMEMİZ LAZIM"

Erbakan, Türk Lirasının değerini korumak ve enflasyondan kurtulmak için Türkiye'de üretim ikliminin oluşturulması gerektiğini söyledi.

Sanayi üretimi için gerekli şartların oluşturulmasını ifade eden Erbakan, "Üretim kapasitemizi artırabilmemiz lazım. O kapasiteyi kullanarak üretmemiz ve ihraç etmemiz lazım. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) hazırladığı rapora göre, yüzde 50'ye varan üretici enflasyonuyla her hafta üreticinin enerji maliyetine yüzde 20 zam yaparak, o ülkede üretimi artırabilmeniz mümkün olur mu? Elbette ki olmaz. Üretim iklimini, gerekli şartları oluşturmak derken bunu kastediyorum. Kaynak ihtiyacımızı da dış borçla karşılamak yerine milli kaynak paketleriyle karşılamamız lazım." dedi.

 

(Ensonhaber)

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Copyright © 2022 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;