GÜNCEL

Evrenesoğlu'ndan beklenen açıklama

Tarih
19 Mart 2016
İzlenme
Kişi
Kendisini son ‘nebi’ ve ‘Mehdi’ ilan eden İskender Evrenesoğlu’na bağlı tarikat mensupları, Trabzon’un Arsin ilçesinde panel düzenledi.

 
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen panele katılan vatandaşlara, bir takım sunumlar yapıldıktan sonra, tele-konferans yöntemi ile İskender Evrenesoğlu panelin düzenlendiği salona bağlandı. 

İddialara göre kendisinin ‘son nebi’ ve ‘Mehdi’ olduğunu ifade edenEvrenesoğlu salondaki halka; ‘Şimdi orada beni temsil eden müridimin elini öpmenizi istiyorum. Onun elini öperek benim elimi öpmüş ve bana biat etmiş olacaksınız’ dedi. 

Salondaki vatandaşlar bunun üzerine gösterilen şahsın elini öperek çıktılar. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Olay ilçede geniş yankı uyandırdı. Toplantıya katılanlar müftülük tarafından bulunmaya çalışılıyor. 

Müftülük bünyesindeki din gönüllülerinin ulaşabildikleri kişileri toplayarak"Yeniden Kelime-i Şehadet getirin" uyarısında bulunduğu öğrenildi

YeniAkit
19 Mart 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • El deliye biz akıllıya hasretiz

  13 Nisan 2019 22:32
  0 2
  Bu deliye inanan saftirikler.fetöye.haydar baş ve bikaç sapkın dahil peşinden giden akliyoklar şu lafı unutmasinlar herkes kendi cehenneminde cezasini çeker.bu tür yaratıklar kukladır bunlar proje ürünüdürler..
 • avukat selim topçu

  29 Mart 2017 11:42
  1 3
  Eğer bu açıklama doğru ise müftülüğe eğer siz uydurduysanız size sözüm... yalanlarınız batsın.. saflığınıza doymayın emi... :) nerede nebiyim(peygamberim) demiş.. ah gidi her söylenene inanan saflar, ne kadar temiz yüreklisiniz de biraz da aklınızı kullanmaya ne dersiniz... hepimize gelen mehdi resule bu komik karalamayı yaptığınız için utanacaksın..
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;