GÜNCEL

Erdoğan'dan terörle mücadelede kararlılık mesajı

Tarih
18 Şubat 2018
İzlenme
Kişi
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarıyla devam eden Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili, "Teröristleri açtıkları çukurlara gömdük, gömmeye devam ediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

"ÇUKURLARA GÖMMEYE DEVAM"

Cumhurbaşkanı, devam eden Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili net mesajlar vererek, "Verilen sözler yerine getirilmedi. Arkamızdan işler çevrildi. Önce yanlışları bir düzeltecekler ki bizden talepte bulunsunlar. Olmayınca biz bir gece ansızın oraya girdik. Şimdi orada o toprakların gerçek sahipleri oturuyor. Zaten şimdi PKK'sı da DEAŞ'ı da PYD'si de gömülmeye başladı. Biz ne dedik, "Bunları açtıkları çukurlara gömeceğiz" dedik. Gömdük. Gömmeye de devam edeceğiz. Ya buraları bırakıp gidecekler veya silahları gömecekler, üzerine de betonu atacaklar." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan terörle mücadelede kararlılık mesajı

TOPRAKLARIMIZI PARÇALAMAK İSTEYENLERE MEZAR EDERİZ HER YERİ

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Biz 780 bin kilometrekareye, 18 milyon metrekareden geldik. Şimdi ilmik ilmik dokuyoruz, dokuyacağız. Burayı bölmek, parçalamak isteyenlere mezar ederiz her yeri, mezar. Bu devleti çok daha güçlü hale getireceğiz.

"KAHRAMANLARIMIZ OPERASYONLARLA BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRIYOR"

Şimdi de kahraman askerlerimiz işte önce Cerablus'ta, Rai'de, Bab'da, Fırat Kalkanı Harekatı'nda, şimdi de Afrin'de, İdlib'de, Kuzey Irak'taki operasyonlarda bayrağımızı dalgalandıran rüzgarı estiriyor.

"AMERİKA, TERÖRİSTLERE DESTEKLERİNDEN VAZGEÇSİN"

Terör örgütleri desteklenmekten vazgeçilsin. Bunları biz söyledik. Biz Amerika'ya dedik ki, gel Rakka'ya beraber girelim. DEAŞ'a karşı beraber mücadele verelim. Siz terör örgütü PYD, YPG ile beraber hareket ederseniz, bir başka terör örgütü ile yok edilmez. Tarih sizi bununla anacaktır dedik kendilerine. Onlara teslim edilen binlerce kamyon ve uçak dolusu silahlar verilen eğitimler inkar edilmesin, bu politikadan da derhal vazgeçilsin.

"BİZ HER TERÖR ÖRGÜTÜYLE BAŞ EDERİZ"

Bunların hepsini biliyoruz. Bizim terör örgütlerinin her çeşidi ile baş edecek imkanımız var. Yeter ki terör örgütlerinin yanında hiçbir müttefikimizin askeri ve personeli olmasın. Aynı şekilde Avrupa'ya, Amerika'ya giden teröristler korunmasın, kollanmasın. Bizden teröristleri isteyenler kendilerindeki teröristleri acaba niye teslim etmiyorlar, bunun hesabını versinler."

 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;