GÜNCEL

Elektrikte kayıp-kaçak isyanı : 6 ilde sayaç okuyamamak demek, 6 ilde devlet yoktur demektir

Tarih
06 Aralık 2018
İzlenme
Kişi

Şırnak kırsalı başta olmak üzere, DEDAŞ'ın sorumluluk bölgeleri olan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Batman'da 1 milyon 800 bin abone var. Ancak, bu abonelerden yaklaşık 90 bininin sayacı, güvenlik ve gösterilen direnç nedeniyle okunamıyor.

KAÇAK ELEKTRİK KONUSU MECLİS'TE

Okunamayan bu sayaçlar ve kaçak elektrik sorunu Meclis'te gündeme geldi. İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, 6 ilde 90 bin elektrik sayacının okunamadığını, kayıp kaçak oranının yüzde 63 seviyesinde olduğunu belirterek hükümeti eleştirdi.

İYİ Parti Milletvekili İbrahim Halil Oral şöyle konuştu:

İbrahim Halil Oral ile ilgili görsel sonucu

"BU NASIL BİR KEPAZELİKTİR?"

"Bakın, Dicle Elektrik Dağıtım AŞ’nin bir açıklaması var, diyorlar ki: '6 ilde 90 bin elektrik sayacını okuyamıyoruz. Kayıp kaçak oranı yüzde 63 seviyesinde.' Bu nasıl bir kepazeliktir? 6 ilde sayaç okuyamamak demek, 6 ilde devlet yoktur demektir. Siz önce devletin itibarını kurtarın, kurtarın diyorum ama kurtaramadığınızı yıllardır gördük. Devleti FETÖ’ye teslim ettiniz 'Kandırıldık.' deyip işin içinden çıkmak istediniz. Devletin itibarını ise 15 Temmuz gecesi büyük Türk milleti sokaklardan topladı."

kaçak elektrik ensonhaber ile ilgili görsel sonucu

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Denge

  06 Aralık 2018 21:05
  0 0
  Yerinde bir tespit maalesef onlar için herkesten kesiliyor haydi değelim orası doğu pekâlâ istanbulda elektrik su ödemeyenler var Esenyurt ve dıger ilçelerde.Devlet onlara bakmalıdır onlara borçludur diyor bazı doğulu varandaşlar
 • Yusuf

  06 Aralık 2018 20:42
  1 0
  Adam haklı beyler...
 • MİMAR

  06 Aralık 2018 17:47
  2 0
  Kartlı sayaç olacak arkadaş. Adam önce kartı dolduracak sonra kullanacak...
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;