GÜNCEL

Dursun Çiçek hakkında suç duyurusu! Skandal sözlere tepkiler çığ gibi

Tarih
17 Eylül 2018
İzlenme
Kişi

"Onları iktidardan indirin bakın biz onları nasıl yargılıyoruz diyen başsavcılar var" diyerek skandal açıklamaya imza atan CHP eski milletvekili Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

CHP eski milletvekili Dursun Çiçek hakkında 'İktidarı indirin yargılayalım diyen başsavcılar var' sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.

dursun çiçek krt ile ilgili görsel sonucu

SKANDAL AÇIKLAMAYA İMZA ATTI

CHP'li eski milletvekili, darbe sevici Dursun Çiçek; KRT TV'te provokatif yayınlarıyla bilinen Çağlar Cilara'nın konuğu olarak katıldığı programda skandal bir açıklamaya imza attı. AK Parti iktidarı ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuşan Çiçek, "Onları iktidardan indirin bakın biz onları nasıl yargılıyoruz diyen başsavcılar var" şeklinde bir açıklama yaptı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Eski Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ın idam edilişlerinin 57. yıl dönümlerinde anıldı. Adnan Menderes ve ekip arkadaşlarının anıt mezarlarının bulunduğu Topkapı'da hukukçular, Adnan Dursun Çiçek'in skandal açıklamalarına tepki gösterdi. Çiçek geçtiğimiz günlerde KRT TV'te gazeteci Çağlar Cilara'nın konuğu olarak katıldığı programda skandal bir açıklamaya imza atmıştı. AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuşan Çiçek, "Onları iktidardan indirin bakın biz onları nasıl yargılıyoruz diyen başsavcılar var" şeklinde bir açıklama yaptı. Avukatlar ise Çiçek'in bu açıklamalarına tepki gösterirken, söz konusu savcıların da kim olduklarını sordu.

HSK YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞRILDI

Dursun Çiçek'in, "Onları iktidardan indirin bakın biz onları nasıl yargılıyoruz diyen başsavcılar var" sözlerini A Haber yayınına katılan Avukat Cüneyt Toraman yorumladı. Toraman skandal açıklamalara yönelik "Bu çok açık ve net aba altından sopa gösterme ve bir darbe imasıdır, Cumhuriyet Savcılığının derhal soruşturma başlatması gerekir" diyerek HSK yetkilileri göreve çağırdı.

Toraman, skandal iddiaların ciddiyetine vurgu yaparak "Demek ki hala yargı içinde darbe yanlısı isimler var, bunların derhal incelenmesi gerekir" dedi.

cüneyt toraman ile ilgili görsel sonucu

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLSİNLER

Toraman "Eğer bu kişiler arasında 28 Şubat döneminde aktif bir şekilde rol almış, masum insanlara zulmetmiş kişiler varsa derhal bu isimler meslekten ihraç edilmeli" diyerek gerekli incelemelerin yapılması konusunda çağrıda bulundu.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • HAK DAVA

    17 Eylül 2018 17:20
    0 0
    BU ŞEREFSİZ AMERİKAN KAHPELERİNİN DE KÖKÜ KAZINMALI. İT HERİF BU DEVLETTEN MAAŞ ALIYOR GİTİP KAFİR AMERİKA İÇİN ÇALIŞIYOR HER ZAMAN DEMİŞİMDİR BU CHP SİYASİ PARTİ DEĞİL BU ÜLKE İÇİN İÇ GÜVENLİK MESELESİDİR BUNLARIN AKIL HOCALARIDA YENİ ASYA YAHUDİ KOMİTESİ KAFİR PİÇLERİDİR...
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;