DÜNYA

Davutoğlu'ndan şaşırtan açıklama

Tarih
23 Eylül 2020
İzlenme
Kişi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Abdüllatif Şener’in izinden gidiyor. AK Parti karşıtlığı nedeniyle geçmişte söylediği ne varsa tersini savunmaya başlayan Davutoğlu, bu kez Mısır çıkışı ile ağızları açık bıraktı.

Dün basın mensuplarıyla bir araya gelen Ahmet Davutoğlu, Doğu Akdeniz’de yaşanan gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sorunu çözmek için Mısır’ın darbeci ve katil Cumhurbaşkanu Abdülfettay es-Sisi ile anlaşma yapılması gerektiğini savunan Davutoğlu, “Mısır ile ilişkiler yeniden düzelmeli. Türkiye ile Mısır arasında Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) anlaşması yapılması lazım” dedi. Davutoğlu, Yunanistan'ın yayınladığı Sevilla haritasının önüne geçmenin, Mısır ile anlaşma yapmaktan geçtiğini ileri sürdü. Mısır'da darbeye karşı olduğunu belirten Davutoğlu, siyasi görüşlerin bir kenara bırakılarak iş birliğini görüşmek gerektiğini ifade etti.

esad, Maliki, İsrail, Sisi Suçlu Değil. Tek Suçlu Erdoğan"Davutoğlu’nun bu sözlerinin ardından, akıllara AK Parti’de iken Sisi hakkında söylediği sözler geldi.

“Türkiye’ye Sisi arıyorlar”

2015 senesinde başbakan iken seçim çalışmaları kapsamında miting yapan Davutoğlu, “Bütün çeteleri toplayıp bizi engellemeye çalışıyorlar. Son dönemde AK Parti'ye yönelik otoriterlik iddialarında bulunanlara bir ders verelim. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Onlar özgürlüklerin lafını eder, AK Parti özgürlüklerin teminatıdır. Tutturmuşlar, AK Parti otoriterliği temsil ediyor. AK Parti’yi bu şekilde itham ederek kendi otoriter rejimlerini kurmaya çalışıyorlar. Türkiye'ye bir Sisi arıyorlar, Sisi! İzin verecek miyiz?” demişti.


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Namyelüs

  24 Eylül 2020 14:23
  0 0
  Türkiye aylardır bölge ülkelerini ortak bir toplantıya davet ediyor ve bölge ülkelerinin ortak bir anlaşma yapmasından yana tavir sergiliyor.Yunanıstan'ın bu toplantılara KKTC'nin katılmasını istememesi nedeniyle toplantılar yapılamıyor.Davet edilen bölge ülkelerinin içinde tabi ki Mısır'da var.Sayın Davutoğlu bu gelişmelerden habersiz mi yoksa KK'nın dostluğumu onu böyle garip açıklamalar yapmaya itiyor anlatsa da öğrensek.
 • Adige54

  23 Eylül 2020 21:05
  1 0
  İlk seçimde CHP Konya milletvekili olur . Şener gibi.
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;