SİYASET

"Davutoğlu ve ekibi hazır! Tarih belli oldu..."

Tarih
23 Nisan 2019
İzlenme
Kişi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün sosyal medya üzerinden 31 Mart seçim sonuçları ve partisi AKParti ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Davutoğlu, AKParti için "Bugün partimiz her açıdan bir yenilenme ihtiyacı içindedir." diyerek "Seçimsiz geçmesi beklenen dört yıl böylesi bir yenilenme ihtiyacı için gerekli zamanı sağlamaktadır." ifadelerini kullanmıştı. Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, bugünkü köşe yazısında Davutoğlu'na ilişkin aldığı bilgileri aktardı.

Uğuroğlu, "Kızgın Demir" AKP'yi kim dövecek?" başlıklı yazısında "Erdoğan'ın, "kızgın demir" sözünün ilk hedefi kuşku yok ki AKP içindeki muhalefete de yöneliktir ve "soğutma" önerisi de Davutoğlu ve ekibine yöneliktir." ifadelerini kullanarak Davutoğlu ve ekibi Ramazan ayında siyaset sahnesine çıkacağını yazdı.

davutoğlu ile ilgili görsel sonucuAKParti Manisa eski milletvekili Selçuk Özdağ' "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" değişikliğine oy verme pişmanlığını sorduğunu aktaran Uğuroğlu, Özdağ'ın "Partili cumhurbaşkanlığı yani Tek Adam yönetiminin Türkiye'ye ve demokrasimize uygun olmadığı 24 Haziran'dan bugüne net şekilde ortaya çıktı. Bu yüzden pişman oldum" diye cevap verdiğini kaydetti.

Uğuroğlu'nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Eski başbakan ve AKP genel başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'na yakın olan AKP içi muhalefetin 3 ismine de sordum.

Önce şu bilgiyi vereyim.

Davutoğlu ve ekibi ramazan ayında siyaset sahnesine çıkacak.

Yeni bir oluşum olarak AKP'nin kızgın demirini soğutmak için hazırlanıyorlar.

Hedefleri neler?

davutoğlu ntv ile ilgili görsel sonucuDavutoğlu ve ekibi öncelikli hedeflerini "toplumsal uzlaşma" sağlanması gereken "Türkiye'nin yönetim şekli" olarak ortaya koyuyorlar.

AKP Manisa eski milletvekili Selçuk Özdağ'a Twitter paylaşımında vurguladığı, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" değişikliğine oy verme pişmanlığını sordum. Özdağ, "Partili cumhurbaşkanlığı yani Tek Adam yönetiminin Türkiye'ye ve demokrasimize uygun olmadığı 24 Haziran'dan bugüne net şekilde ortaya çıktı. Bu yüzden pişman oldum" diye yanıt verdi detaya girmek istemedi.

Davutoğlu'nun yakın çalışma arkadaşları, "Ya tam başkanlık, ya tam parlamenter sistem" başlığı altında tüm siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve üniversitelerin yapacağı şeffaf ve ortak bir çalışma ile "cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden" vazgeçilmesi gerektiğini vurguluyor.

AKP "Kızgın demiri" bakalım parti içi muhalefet tarafından nasıl dövülecek?

"Kethüdalık çekişmesi" bakalım AKP'de nasıl ortaya ne çıkaracak?

Yeni Merkez Parti mi, Erdoğan'sız AKP mi?"


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • sedat kalfa

  23 Nisan 2019 18:17
  1 0
  Hurşit dilaver beye aynen katılıyorum . kalemine sağlık da bunlardan bi cacık olmaz . selamlar
 • hursit dilaver

  23 Nisan 2019 15:29
  5 0
  tayyip beyden habersiz ABD başkanından randevu için çok uğraşmıştı ama başaramadı. ama büyük sükse olurdu. tayyip beyden habersiz başkanla görüşmek. bu ne akıl yahu..acep bizdeki ingiltere devlet-i fehimanesinin etkisi malum. onlar mı ABD ile enseye tokat olmadan bir göster kendini mi dediler de bu işe çok heveslendi acep. çünkü AB ve londra, tayyip beyi BİZE YALTAKLANMIYOR DİYE SEVMİYOR.''BİZ, BİZE YALTAKLANANLARI SEVERİZ'' diyen jeymis cefrinin kulakları patlasın ..
 • As1

  23 Nisan 2019 11:56
  7 1
  Otur bree oturdugun yerde bree Nankör
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;