GÜNCEL

Davutoğlu: İnsanlık suçu işleyenler hesabını vermeli

Tarih
14 Nisan 2018
İzlenme
Kişi

AK Parti'li Ahmet Davutoğlu, Suriye'deki gelişmelere ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, "Suriye'deki bu insanlık suçlarını işleyenlerin de mutlaka uluslararası mahkemelerde bunun hesabını vermesi lazım" dedi

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Batman Valisi Ahmet Deniz'i makamında ziyaret etti. Davutoğlu, ziyaretinde gazetecilerin gündeme ilişkin soruları üzerine 7 yıldır Suriye'de insanlık tarihinin gördüğü en büyük katliamların yaşandığını söyledi.

ahmet davutoğlu

Suriye'de bugün milyonlarca insanın yerinden yurdundan edildiği, yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği büyük bir insanlık trajedisinin yaşandığını kaydeden Davutoğlu, bugün Suriye'de dökülen kanın birinci sorumlusunun Suriye'deki zalim ve barbar yönetim olduğunu belirtti.

"Bir ülkenin, bir yönetimin kendi halkına karşı kimyasal silah kullanması herhangi bir dönem itibariyle yapılabilecek en büyük insanlık suçlarından biridir" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Suriye'deki bu insanlık suçlarını işleyenlerin de mutlaka uluslararası mahkemelerde bunun hesabını vermesi lazım. Doğu Guta'da oradaki saldırılarda ortaya çıkan tablolar hepimiz için, bütün insanlık için yüz karasıdır. Bu yüz karası tablo içinde ak bir yüzle insanlık içine çıkabilen yegane ülke de Türkiye'dir."

Habertürk

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;